8 grudnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Proste rozwiązania, które pozwolą zachować porządek w małym mieszkaniu

W małych mieszkaniach bardzo łatwo o nieporządek, wystarczy kilka drobiazgów takich jak kable, ładowarki, rzeczy pozostawione na wierzchu. Z tymi prostymi rozwiązaniami szybko przywrócisz porządek.


Małe mieszkania mogą być przytulne, jednak równie szybko robi się w nich nieporządek. To przez efekt skali i fakt, że na mniejszych przestrzeniach nawet kilka rozrzuconych drobiazgów sprawia wrażenie bałaganu. Jak sobie z tym poradzić? Okazuje się, że wystarczy pamiętać o kilku zasadach, takich jak odkładanie wszystkiego na swoje miejsce zaraz po użyciu oraz kilka niedrogich trików, dzięki którym okiełznasz nieporządek w małym mieszkaniu.

Zapanuj nad kablami

Każdy zna ten problem – kable leżące na widoku psujące estetykę mieszkania, ładowarki do telefonu czy komputera leżące na podłodze nawet wtedy, kiedy nikt ich nie używa. Pora z tym skończyć. Odkładanie kabli na swoje miejsce nie tylko może znacząco wpłynąć na porządek w twoim mieszkaniu. Wybierając gustowne kosze wiklinowe na ich przechowywanie możesz też dodać ciekawy i niedrogi element do wystroju. Za każdym razem, kiedy nie używasz ładowarek, odłóż je do kosza i gotowe!

Jeśli przeszkadzają ci kable od telewizora, komputera lub lamp stojących, zainwestuj w specjalne listwy (np. pod biurko), w których schowasz nadmiar kabla. Lampy postaraj się natomiast ustawić tak, żeby jak najdłuższy fragment kabla schować np. za sofą lub ułożyć jego część wzdłuż ściany.

Pudełka na drobiazgi

Każdy ma kilka drobiazgów, których nie potrzebuje na co dzień, a które pozostawione na wierzchu psują estetykę mieszkania. Łatwo zmienisz to kupując kilka ładnych pudełek, w których schowasz np. dokumenty, mniejsze, ale nieużywane przedmioty, itp. Ciekawym pomysłem jest też ceramiczna miska na klucze czy słuchawki do telefonu, która nie tylko ładnie wygląda np. na małej szafce pod lustrem, ale też sprawi, że już nigdy nie zapomnisz, gdzie leżą.

Szklane pojemniki i organizery w łazience

Małe mieszkania to jeszcze mniejsze łazienki – tutaj każdy fragment przestrzeni się liczy. Kupując pojemniki i organizery możesz estetycznie uporządkować waciki, patyczki do uszu, przybory higieniczne, a nawet mniejsze kosmetyki. W ten sposób do wszystkiego masz łatwy dostęp, a zajmuje znacznie mniej miejsca. Teraz na łazienkowym regale wszystko zmieści się bez problemu.

Porządek w małym mieszkaniu

Tajemnica utrzymywania porządku w małym mieszkaniu tkwi w organizacji. Nie wszystko chcemy chować od razu do szafy, ale to, co na wierzchu, nie musi wcale tworzyć wrażenia nieładu. Proste i niedrogie rozwiązania jak kosze, organizery, czy pudełka pomogą okiełznać drobiazgi, jednocześnie stanowiąc element dekoracji małego mieszkania.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz