27 kwietnia 2018
STREFA INSPIRACJI

Poznajcie designOmanie

Inspirowane sztuką i nasycone intensywnymi barwami. Prace DESIGNOMANI wprowadzają charakter do wnętrza.


Przybliż proszę naszym czytelnikom czym na co dzień zajmuje się DESIGNOMANIA?

DesignOmania to sztuka kreowania nastroju. Osiągamy ją na dwa sposoby. DesignOmania to polska marka, która produkuje tekstylia, meble i dodatki z nadrukami obrazów polskich artystów. Stawiamy na jakość i naprawdę niepowtarzalny design. Nasze dekoracje i meble mają nietuzinkowy wyraz artystyczny – nie znajdziecie na rynku podobnych produktów. Na naszych produktach znajdziecie Państwo portrety kobiet ze świata popkultury, sztuki, opery oraz bohaterów literackich.

Dekoracje DesignOmanii wyróżnia kolor, nastrój oraz oczywiście ekskluzywność i jakoś wytwarzania. W obecnym zalewie szarości i barw monochromatycznych intensywne kolory stanowią antidotum na sztampę, schematyczność i wtórność. Drugą sferą naszej działalności są apartamenty do wynajęcia w Krakowie. Mówimy o tym, ponieważ właśnie w tychże apartamentach możecie obejrzeć Państwo nasze produkty. Każdy z pięciu apartamentów jest nowoczesny, komfortowy, a jego wystrój stanowią tkaniny, krzesła czy pufy DesignOmanii.

Jaka jest historia jej powstania?

Zawsze interesowaliśmy się designem związanym z modą, architekturą, wnętrzami. Brakowało nam w naszym otoczeniu fantazyjnych wzorów i kolorów. Większość rzeczy wydawała nam się podobna, nijaka i mało oryginalna. Stąd chęć stworzenia czegoś innego i wyjątkowego.
Bardzo spodobało nam się malarstwo Maggie Piu i mieliśmy wrażenie, że bazując na jej pracach możemy stworzyć coś oryginalnego. Tak zrodził się pomysł, aby obrazy Maggie zagościły na naszych tkaninach.

Jaki był Wasz pierwszy projekt?

Pierwszy projekt bazował na obrazie Turandot i został wydrukowany na bawełnie, z którego uszyliśmy pościel. Potem powstały jeszcze poduszki z tym obrazem, a nawet meble (krzesła).

Poznajcie designOmanie

Opowiedz nam o kolekcji krakowskiej malarki Maggie Piu, której sztuka znajduje się na waszych meblach i dodatkach.

Wszystkie nasze produkty łączą sztukę z użytkowością. Przepiękne i nowatorskie prace Maggie Piu znajdują się na naszych poduszkach i krzesłach, dzięki czemu polska sztuka „idzie w świat”. Na wezgłowiach proponujemy prace innego artysty Cezarego Kostjana, a na pufach – Patti Adams. Stawiamy na polską sztukę, którą jednocześnie promujemy za granicami kraju, ponieważ nasze produkty sprzedajemy we Francji, Kostaryce i całym świecie. Bierzemy udział w ekskluzywnych targach, dzięki czemu mamy możliwość dzielenie się polską sztuką.

Od czego zaczynacie projektowanie ubrań, dodatków i mebli z pracami Maggie Piu?

Inspiracją są dla nas obrazy artystów. Czasem źródłem jest właśnie obraz, który drukujemy na tkaninach, a czasem odwrotnie – najpierw mamy pomysł na pufę czy poduszkę, a dedykowany obraz powstaje niejako „na zamówienie”. Tak czy inaczej ważna jest harmonia i swoisty feeling między nami a artystami.

 

Poznajcie designOmanie

Do jakich wnętrz pasują Wasze prace?

Nieskromnie powiemy, że do każdych. Dzisiejsze minimalistyczne wnętrza aż proszą się o barwne akcenty, o ożywienie i nadanie indywidualnego klimatu. W ten sposób budujemy nastrój domu. Mamy w kolekcji również poduszki i wezgłowia mozaikowe, które z kolei odnajdą się nawet w bardziej tradycyjnych wnętrzach. Natomiast piękne, artystyczne, ekskluzywne pościele są kupowane przez kobiety w celu ubarwienia i „dokoloryzowania” wnętrza. Oczywiście kluczem są preferencje klienta.

Poznajcie designOmanie

Co dokładnie oferujecie swoim klientom? W waszej ofercie znaleźć można zarówno pościel, jak i ubrania czy wezgłowia łóżka.

W obecnej chwili stawiamy na dekoracje do wystroju wnętrz i meble. Tak, są to ekskluzywne pościele – doskonałe np. na prezent, wezgłowia z kilku modułów, krzesła, a także artystyczne poduszki. Tapicerowane dekoracje ścienne idealne na wezgłowia, oparcia sof zarówno w mieszkaniach jak i hotelach, restauracjach czy kawiarniach.

Poznajcie designOmanie

Jakie połączenie kolorystyczne polecacie naszym czytelnikom, którzy szukają oryginalnych, wyraźnych barw, w których jednocześnie będą mogli wypocząć? Jakie barwy Was inspirują?

Na pewno barwy intensywne, mocne. Obecnie nadchodzi powrót koloru. Czerwień, fiolet, czerń, turkus, zieleń, błękit – wszystkie te barwy nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Zapraszamy Państwa na nasze dwie strony. Na pierwszą z produktami artystycznymi: www.designo-mania.com i na drugą, w której można zarezerwować pobyt w nowoczesnym apartamencie DesignOmanii, a jednocześnie obejrzeć nasze produkty: www.designomania-apartments.com. Miło nam będzie gościć Państwa na naszym profilu FB: www.facebook.com/thedesignomania .
Mamy nadzieję, że zachwycicie się Państwo kolorem i polską sztuką, tak jak my.

Poznajcie designOmanie
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,93 na 5
TAGI: dekoracje / designomania / projektowanie / sztuka 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz