24 sierpnia 2018
STREFA INSPIRACJI

Oscary designu – nagrodzone polskie projekty

9 lipca podczas uroczystej gali rozdano Red Dot Award.


icon

red dot

design award 2018

To międzynarodowy konkurs, w którym przyznawane są nagrody najlepszym projektantom i producentom z całego świata. Wyróżnienie jest jednym z najbardziej prestiżowych w świecie międzynarodowego designu. Czerwona kropka to znak wzornictwa na najwyższym, światowym poziomie.


Nagroda przyznawana jest przez Design Zentrum Nadrenii Północnej-Westfalii raz w roku w trzech dziedzinach: Product Design, Communication Design i Design Concept. W tym roku w rywalizacji wzięli udział projektanci i producenci z 59 krajów – do konkursu zgłoszonych zostało ponad 6300 projektów. 45 z nich otrzymało wyróżnienie, a 1684 międzynarodowe jury przyznało czerwoną kropkę – Red Dot. Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w niemieckim Essen. Wśród zwycięzców tegorocznego konkursu znalazło się aż 12 polskich projektów. Jury składało się z 39 osobistości świata designu.

Przedstawiamy wybrane nagrodzone projekty rodzimych projektantów.

icon
Śnieżka Barwy Natury
124 Bukiet Róż
1

Pasterska Chata nad Jeziorem Czorsztyńskim

Projekt pracowni Hola Design został nagrodzony za Pasterską Chatę. Dom położony nad Jeziorem Czorsztyńskim został doceniony za harmonijne wkomponowanie w naturalny, górski krajobraz. Nowoczesny obiekt projektu Hola Design jest warty uwagi ze względu na architekturę, aranżację wnętrz oraz wykończenie. Wzorowany na tradycyjnej pasterskiej chacie dom został zbudowany z wykorzystaniem lokalnych materiałów. To nowoczesna interpretacja tradycyjnego w tamtych rejonach domu.

2

Panele akustyczne Cone

Zaprojektowane przez firmę HUSH – the art of silence panele akustyczne zyskują popularność w ostatnich latach – prócz podstawowej funkcji, jaką pełnią ważny jest również ich walor estetyczny – panele zaprojektowane przez polską firmę są niewątpliwą ozdobą wnętrz docenioną przez jury Red Dot.

Oscary designu – nagrodzone polskie projekty
3

Kiosk multimedialny FIN

To projekt firmy City autorstwa Piotra Jagiełłowicza. Kiosk multimedialny spełnia trzy podstawowe funkcje: informacyjną, nawigacyjną i sprzedażową – zależy to od zastosowanego w nim oprogramowania. Urządzenia wykorzystywane są do obsługi loterii promocyjnych, programów lojalnościowych oraz akcji wspierających sprzedaż. Nagrodzony projekt wykonany został z trwałego materiału – krionu. Wyróżnia go prosta, stonowana ergonomiczna linia współgrająca z różnorodnymi typami wnętrz.

Oscary designu – nagrodzone polskie projekty
4

Lornetki Delta Optical

Firma Delta Optical współpracująca ze studiem projektowym Joa-Projekt została nagrodzona dwukrotnie. Wyróżnione dwa modele lornetek: Delta Optical Chase 12×50 ED oraz Delta Optical Titanium HD 8×42 wzorowane były na motywach roślinnych – rysunek i struktura liści. Jury zwróciło uwagę na połączenie w przedmiotach cech, takich jak użyteczność, ergonomia i estetyka.

Zdjęcie tytułowe: Red Dot (https://www.red-dot.org/)
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz