19 kwietnia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Naturalne kształty i wzory

Ceci est un Caillou – nowa linia Liu Jo Living Collection zaprezentowana na tegorocznym Salone del Mobile.


Podejście do projektowania wnętrz Liu Jo Living Collection bazuje na myśleniu poza utartymi schematami, zmieniając zwykłe przestrzenie na przytulne pomieszczenia, będące oazami spokoju i relaksu. Geometria zastosowanych kształtów ułatwia dowolne zaadaptowanie kolekcji do osobistych preferencji i stylu domowników, a także umożliwia połączenie i dostosowanie ich do pozostałych elementów wystroju wnętrza.

Naturalne kształty i wzory

Nowa kolekcja

„Ceci est un Caillou”, zaprojektowana przez Simone Cagnazzo uwolniła się od tradycyjnych

kształtów mebli i ich typowego nazewnictwa. To już nie „tylko” sofy lub fotele – dzięki elementom modułowym można je dowolnie zamieniać i stwarzać dla nich nowe funkcje. Kolekcja jest inspirowana miękkimi i nieregularnymi kształtami kamyków rzecznych, od których wzięła swoją nazwę.

Naturalne kształty i wzory

Kultowe przedmioty

Atrakcją kolekcji są fotele, sofy, lampy, stoły – a przede wszystkim poduszka dekoracyjna i kultowa pufa, której kształt wydaje się dosłownie oddawać francuskie słowo „caillou”, czyli kamyk rzeczny.

W zależności od sposobu zaaranżowania może stać się tradycyjnym oparciem na siedzisko lub pufą idealną do spędzania czasu wolnego. Wszystkie materiały użyte do tego zespołu są rozdzielne i mogą zostać poddane całkowitemu recyklingowi.

Innym kultowym elementem nowej kolekcji jest fotel, wsparty na metalowej konstrukcji z charakterystyczną podstawą. Zakrzywione i przytulne kształty tego fotela mogą zostać pokryte 180 różnymi żakardowymi tkaninami. Kolekcję uzupełnia niski kredens z wykończeniem z drewna orzechowego Canaletto, z polerowaną złotą podstawą i uchwytami oraz stylowy blat ceramiczny Etoile Illusion.

Naturalne kształty i wzory

Podróż przez design i naturę

Premiera kolekcji „Ceci est un Caillou” miała miejsce podczas 58. edycji wystawy Salone del Mobile w Jardin d’hiver, który w pełni wyeksponował piękno, elastyczność doboru modułów i potencjał nowej kolekcji. Przechadzając się przez pomieszczenia mieszkalne i sypialnie w kolorach ciemnej szałwii, mieniących się błękitnych aksamitów, intensywnych czerwieni i kontrastującej czerni można było odnieść wrażenie odbycia intensywnej podróży po świecie designu.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz