4 lipca 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Modern country

Wytwory kunsztownej stolarskiej pracy wymagają subtelnej i eleganckiej oprawy, która wydobędzie naturalną urodę drewnianych mebli, podłóg i akcesoriów. Tym właśnie charakteryzuje się styl modern country będący połączeniem nowoczesnego minimalizmu i delikatnego powiewu retro.


Nowoczesność i ludowość

Niepowtarzalne przedmioty, wykonane z dbałością o każdy detal przez mistrzów sztuki rzemieślniczej, wymagają właściwej oprawy. Styl modern country czerpie z tradycji, a jednocześnie perfekcyjnie łączy ją z nowoczesnymi, prostymi formami. Tu drewno pojawia się w wielu postaciach – zarówno jako element konstrukcji stropów, jak i w roli dekoracyjnej.

Meble, akcesoria, krokwie, belki i przypory nawiązują do tradycyjnych ludowych domów i pielęgnowanych w nich wartości. Drewno w surowej formie, jego przekrój, słoje i naturalna faktura są eksponowane, a inne elementy ozdobne ograniczone do minimum. Modern country łączy w sobie charakter wiejskiego domu z współczesnym, wielkomiejskim szykiem.

Wśród materiałów pojawia się również cegła – najczęściej w postaci murowanych kominków lub w formie filarów i pokrycia ścian, często w towarzystwie nowoczesnych betonowych wykończeń. Pomimo to, nie ma tu miejsca na silne kontrasty, wzory nie mają ze sobą konkurować – połączenia są subtelne i harmonijne. Liczy się umiar i elegancja w myśl zasady: mniej znaczy więcej.

Modern country czerpie z wielu stylów – rustykalnego, retro i skandynawskiego. Uwydatnia to, co je łączy – miłość do naturalnych, dobrej jakości materiałów, a przede wszystkim do urokliwego drewna.

 

Kość słoniowa, krata i szerokie pasy

W stylu modern country dominuje subtelna, czysta i stonowana kolorystyka ścian, która wraz z naturalnymi elementami tworzy atmosferę ciepła i przytulności. Neutralne kolory: biel w odcieniu kości słoniowej, beże i szarości, delikatne błękity i pudrowe róże w subtelny i nienachalny sposób łączą się z naturalnymi tekstyliami z lnu i bawełny. Wzory, które dopełniają wnętrza w stylu modern country, to duża krata i szerokie pasy, a także zwierzęce motywy łat, cętek i tygrysich pasów. Ponadto królują tu jednolite jasne tkaniny, najczęściej w postaci sięgających ziemi zwiewnych zasłon okiennych.

 

Bez ograniczeń

Urządzenie wnętrza w stylu modern country jest doskonałym wyborem dla osób, które nie chcą się ograniczać, a jednocześnie chcą podkreślić w swoim mieszkaniu zarówno dorobek i tradycję dawnych czasów, jak i ducha nowoczesności. To aranżacja dla osób ceniących sobie historię i wyjątkowość przedmiotów w stylu vintage, a także miłośników dzieł sztuki, które wymagają stonowanego tła, i tych, którzy nad przepych przedkładają harmonię, minimalizm, perfekcyjnie dobrane dodatki i oszczędne formy.

 

Cechy stylu Modern Country:

naturalne materiały (drewno, wiklina, rattan, korek);
drewno jako dekoracja i element konstrukcyjny;
połączenie tradycji i nowoczesności
neutralna kolorystyka (odcienie bieli, beżu, błękitów i pudrowych różów);
• jednobarwne tekstylia, a także wzory w dużą kratę, szerokie pasy i motywy zwierzęce;
eklektyzm, czerpanie z wielu stylów;
harmonia, subtelność i elegancja.

Zdjęcie główne: Swarzędz Home

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: drewno / modern country / styl rustykalny 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz