21 czerwca 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Milan Design Week – najciekawsze projekty

Kolejna edycja mediolańskich targów meblowych już za nami.


Targi w Mediolanie to prawdziwa gratka dla projektantów. Starają się z całych sił sprawić, by ich projekt był szeroko komentowany. Jednak zwrócenie uwagi setek tysięcy oglądających to ciężkie zadanie, ale kilka osób poradziło sobie z nim na 58. edycji Salone del Mobile. Sprawdźmy, które projekty najbardziej zachwyciły.

Ronda Design – Magnetika Walk-in Closet Magnetic

Nie mamy wątpliwości, że marka Ronda Design skupiła swoją uwagę na sobie. W tym roku zaprezentowali zupełnie nowy system szaf do zabudowy. Lekka formuła, bardzo minimalistyczna, ale jednocześnie niezwykle elegancka. Taki charakter spodobał się niemal każdej grupie docelowej. Projektanci wybrali kolory szarości, które przełamali czarnymi detalami.

Cyryl Zakrzewski – Dune

Na mediolańskich targach nie zabrakło polskiego akcentu! Młode pokolenie rodzimych projektantów świetnie czuje się w nowoczesnych trendach, a udowadnia to Cyryl Zakrzewski. Jego rzeźba krzesła była prawdopodobnie najczęściej fotografowanym eksponatem tych targów. Do prostego kształtu dodał miękkie linie, jakby inspirował się kobiecymi krągłościami. W połączeniu z ciepłym kolorem drewna, osiągnął rewelacyjny efekt!

Cristina Rubinetterie – EveryBODIES Water

Czym byłyby targi designu bez ilustracji inspirujących się człowiekiem, naturą i.. sztuką? Marka Cristina Rubinetterie w swoim pawilonie prezentowała nową odsłonę reprodukcji obrazów, Naomi Hasuike (dyrektor kreatywny marki) wykorzystała tutaj ilustracje Alessandro Gottardo. Tematem przewodnim jest oczywiście ludzka, jakże niedoskonała sylwetka i woda. Ludzie są przedstawieni w różnych momentach czerpania radości z kąpieli, a ilustracje są wzbogacone diodami LED.

Marki, których nie może zabraknąć

Poza wieloma prezentacjami, na targach można było wyczuć obecność znanych marek – niekoniecznie związanych ze światem designu. Jedną z ciekawszych prezentacji była ta inspirowana Lexusem. Choć zabrakło ich flagowych modeli to światło i taniec opisywało zalety samochodów. Yamaha również skupiła swoją uwagę przy instalacji „Pulse” – czyli rytmu pracy serca. Interaktywny projekt powodował wiele emocji – dokładnie tyle, ile towarzyszy nam podczas podróży ich maszynami.

Prawdę mówiąc, ciężko jest wybrać najlepsze i najciekawsze projekty spośród setek prezentowanych przez okrągły tydzień. Targi odwiedziło więcej jak pół miliona osób, dlatego każdy skupił się na innych instalacjach, produktach i pokazach. Tego nie da się opisać, to trzeba po prostu zobaczyć!

 

Zdjęcie tytułowe: https://www.salonemilano.it/

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz