3 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

LEGO house oficjalnie otwarty!

Po czterech latach od rozpoczęcia budowy, w duńskim Billund można już oglądać LEGO house.


To właśnie w tym mieście wynaleziono kultowe klocki, więc chyba nie można sobie wyobrazić lepszego miejsca dla tej budowli.

LEGO house to projekt Bjarke Ingelsa. Budynek podzielono na darmową część otwartą dla zwiedzających, oraz specjalne strefy z dodatkowo płatnymi atrakcjami – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Inwestorzy spodziewają się ćwierci miliona zwiedzających w skali roku i (w najlepsze dni) nawet 2 500 odwiedzin dziennie.

LEGO house to 21 prostokątnych, nachodzących na siebie kolorowych modułów. Budynek jest zwieńczony prostokątnym klockiem o wymiarach 2×4. Powierzchnia budynku to aż 12 000 metrów kwadratowych, na której znajdziemy m.in. dwie wystawy i cztery strefy gier – każdą oznaczoną innym kolorem, symbolizującym konkretny aspekt edukacyjny danej zabawy.

Na parterze znajduje się sklep firmowy, trzy restauracje i sale konferencyjne. W podziemiach znajdziemy natomiast małe muzeum, które prowadzi zwiedzających przez historię tego wyjątkowego klocka. Ostatnim z obowiązkowych punktów jest wejście na taras widokowy, znajdujący się na szczycie budynku.

LEGO house jest spełnieniem moich marzeń. Przez wiele lat chciałem stworzyć miejsce, które zapewni zwiedzającym wyjątkowe przeżycia związane z klockami LEGO – podsumowuje inwestycję Kjeld Kirk Kristiansen, właściciel LEGO.

Zdjęcie tytułowe pochodzi ze strony https://www.legohouse.com/

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: billund / lego / lego house 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz