19 czerwca 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Kolekcja Home Professional Kitchens

Włoski dom mody FENDI we współpracy z liderem, produkującym meble kuchenne klasy PREMIUM, Scic stworzył kolekcję Home Professional Kitchens.


Kuchnia FENDI to luksusowa propozycja domowa, charakteryzująca się nietypowymi konstrukcjami. Kolekcja została zaprezentowana po raz pierwszy podczas Salone del Mobile w Mediolanie w kwietniu tego roku. Rzymski luksus obecny w nowatorskich rozwiązaniach FENDI i Scic, który jest liderem w branży kuchennej, jest połączeniem najwyższego kunsztu i technologii z dbałością o materiały oraz technikę wykonania. W efekcie, zaprojektowane kuchnie stworzone są wręcz z rzemieślniczą precyzją.

Pierwsza kolekcja FENDI Kuchnia, zaprojektowana przez architekta Marco Costanzi, łączy w sobie DNA FENDI z savoir faire. Niepowtarzalny efekt został osiągnięty, dzięki ręcznym wykończeniom oraz ekskluzywnej mieszance kolorów i materiałów. W kuchniach można zauważyć kilka odniesień do FENDI, m.in. wzór Pequin, czyli rzymskiej ikony, który jest wyrazistym i wyjątkowym motywem.

Dwie propozycje kuchenne różnią się konstrukcją. Pierwsza charakteryzuje się surowym i industrialnym stylem, który został osiągnięty, dzięki technicznym materiałom. Druga propozycja, charakteryzowana, jako kobieca oraz ekskluzywna, dostępna jest w szerokiej ofercie personalizacji z licznymi kombinacjami kolorystycznymi, co wyróżnia ten model.

MODEL ISLAND 01 – Kurkum

Nowy, profesjonalny styl wyspy kuchennej został osiągnięty, dzięki połączeniu różnych materiałów, które nadają projektowi surowy, ale wyrafinowany wygląd. Dominująca stal nierdzewna, powoduje, że kuchnia jest bardziej odporna na zadrapania i zużycie. Satynowy Petrox zastosowany do wykonania blatu i drzwi podkreśla elegancję kuchni. Wbudowane urządzenia GRAND CUISINE łączą najwyższą technologię z funkcjonalnością i pięknem, aby kuchnia służyła w pełni.

Kolekcja Home Professional Kitchens
Kolekcja Home Professional Kitchens

MODEL ISLAND 02 – Ginger

Druga, kobieca, propozycja to połączenie marmuru i metalu, który buduje w kuchni monumentalną i spokojną atmosferę, służącą równowadze. Marmurowy wygląd blatu, drzwi i listew jest związany z rzeźbionym wzorem wyspy kuchennej, która wzmocniona została ukośną konstrukcją bez uchwytów. Dostępne jest rozwiązanie imbirowe, które tworzy harmonijną całość, dzięki marmurowi, drewnianym elementom oraz stali nierdzewnej.

FENDI

Dom mody FENDI rozpoczął swoją działalność w 1925 roku w Rzymie, tworząc butik FENDI z torebkami i futrami. Założona przez Adele i Edoardo Fendi firma bardzo szybko zdobyła międzynarodowe uznanie, dzięki elegancji, innowacyjności i niepowtarzalnym stylu. Od lat dom współpracuje z Karlem Lagerfeldem, a FENDI to synonim tradycji, kreatywności i jakości.

SCIC

Powstała w 1948 roku małe przedsiębiorstwo stolarskie w centrum Parmy, z czasem przekształciło się w większą firmę, produkującą eleganckie i zaawansowane technologicznie kuchnie, rozwijając w ten sposób swoją pasję do sztuki i designu. SCIC oznacza Super Cucine Italiane Componibili, czyli Super Italian Fitted Kitchens.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 4,92 na 5
TAGI: FENDI / kuchnia / Mediolan 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz