30 maja 2018
STREFA INSPIRACJI

Jak zorganizować wieczór filmowy w ogrodzie?

Ciepłe letnie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w ogrodzie.


Jak zorganizować wieczór filmowy w ogrodzie?

Po zachodzie słońca, przyjemnie orzeźwiający klimat zachęca do pozostania na zewnątrz i wykorzystania reszty dnia w oryginalny sposób. Ciekawym pomysłem będzie zorganizowanie kina plenerowego, które zachwyci nie tylko prawdziwych kinomanów. Zadziwiające, jak niewiele trzeba, aby przenieść seans filmowy z domu w nieco mniej tradycyjną przestrzeń – do ogrodu.

Meble ogrodowe

Średnia długość filmu to zazwyczaj minimum półtorej godziny. Po dobrym seansie, drugie tyle może trwać dyskusja na temat fabuły i gry aktorskiej. Zadbajmy zatem o naszą wygodę i zainwestujmy w dobrej jakości siedziska, które pozwolą w pełni cieszyć się wieczorem i wspólnie spędzonym czasem urozmaiconym rozwijającą rozmową. Świetnym rozwiązaniem będzie zawieszenie hamaka, który idealnie sprawdzi się podczas wieczoru filmowego, potęgując wrażenie relaksu.
Jeśli zależy nam na niskobudżetowym wyposażeniu, postawmy na modne od kilku sezonów meble z palet. Jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, europalety są stosunkowo niedrogie i w łatwy sposób przerobimy je samodzielnie na oryginalne meble ogrodowe. Wystarczy kilka podstawowych narzędzi oraz dobry impregnat, aby odpowiednio zabezpieczyć drewno przed działaniem czynników atmosferycznych. Przydadzą się również wszelkiego rodzaju poduchy i koce, które ochronią nas przed chłodem w zimniejsze wieczory. Przyda się również stół, na którym postawimy napoje i przekąski dla naszych gości. Podstawowy stolik również możemy wykonać z europalet.

Ekran

Najważniejszy element kina ogrodowego można stworzyć na kilka sposobów. Jeśli mamy taką możliwość, najprościej wykorzystać w tym celu jedną ze ścian naszego domu. Wówczas przy pomocy projektora, bez problemu wyświetlimy film na prostej powierzchni. Inny pomysłem będzie rozciągnięcie prześcieradła na sznurku i naciągnięcie go za pomocą linek przywiązanych do gałęzi drzew. Dla tych, którzy chcą stworzyć profesjonalne kino, rozwiązaniem będzie inwestycja w specjalny ekran, na którym wyświetlane filmy obejrzymy w wysokiej jakości.

Oświetlenie

Przytłumione, ciepłe światło to obowiązkowy dodatek do wieczoru filmowego. Jeśli mamy w naszym ogrodzie drzewa, powieśmy na nich lampki, W najciekawszych aranżacjach ogrodowych, niesłabnącą popularnością cieszy się łańcuch świetlny LED, dający przyjemne światło. Ale uwaga, pamiętajmy aby go wyłączyć na czas seansu, by światło nie odbijało się na ekranie i nie wpływało na jakość obrazu. Możemy również postawić w ogrodzie lampiony, które wprowadzą romantyczny nastrój i oświetlą miejsce spotkania.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz