24 września 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Jak wyeksponować na ścianie rodzinne zdjęcia?

Fotografie pozwalają nam zatrzymać piękne chwile i wspomnienia na dłużej. Nic dziwnego więc, że tak chętnie eksponujemy je w naszych domach.


Zaaranżowanie domowej fotogalerii może okazać się wyzwaniem. Postawiać na tradycyjne ramki, czy bardziej nowoczesne formy? Zdjęcia jednakowej wielkości, czy kolaż różnych kształtów i rozmiarów? Dopasowany tematycznie, czy po prostu – nasze ulubione chwile z różnych lat? Oto kilka rozwiązań i dobrych rad, które pomogą w stworzeniu własnej galerii i uzyskaniu zachwycającego efektu.

1

Galeria przy schodach

Bardzo dobrym miejscem na rodzinną fotogalerię jest przestrzeń przy schodach – wchodząc na górę lub schodząc na dół można wrócić wspomnieniami do zachowanych na fotografiach osób i miejsc.

2

Tradycyjna symetria

Równo zawieszone ramki ze zdjęciami w tym samym formacie to sprawdzony i pewny sposób na uzyskanie znakomitego efektu wizualnego.

3

Czarno – białe wspomnienia

Niezwykle interesująco wygląda też galeria utrzymana w czerni i bieli – tak zaaranżowane zdjęcia prezentują się niezwykle elegancko i doskonale wpasowują do każdego wnętrza.

4

W prostocie siła

Minimalna forma daje często maksymalny efekt – duże, proste portrety na neutralnym tle to prawdziwe dzieła sztuki!

5

Miniaturki

Ciekawym rozwiązaniem jest zagospodarowanie całej powierzchni ściany i powieszenie na niej miniaturowych ramek ze zdjęciami – dzięki temu pokażemy większą ilość ulubionych chwil.

6

Kolorowy kolaż XXL

Jedna wielka rama, a w nim kolaż ulubionych fotografii – to idealna propozycja dla osób, którym trudno wybrać tylko kilka najlepszych wspomnień.

7

Drzewo genealogiczne

Zdjęcia można także połączyć z rysunkiem drzewa – tak ułożone będą podkreślać nasze korzenie i trwałość rodziny.

8

Mapa podróżników

To rozwiązanie dla osób, które zwiedzają świat i pasjonują się podróżami – każde ze zdjęć połączone jest z konkretnym miejscem na mapie świata

Bez względu na to, na jaki model rodzinnej galerii zdjęć się zdecydujemy, z pewnością będzie ona stanowić wspaniałą dekorację, która przywoła mnóstwo miłych wspomnień każdego dnia.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: fotografie / galeria 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz