11 września 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Formitalia na targach Marmomac 2019

Formitalia zaprezentowała dwa nowe dzieła sztuki użytkowej, powstałe we współparcy z prestiżowymi markami: Aston Martin oraz Tonio Lamborgini Casa.


Marcomac w Veronie, czyli najważniejsze światowe wydarzenie, poświęcone marmurowi, granitowi, technologiom obróbki i sztuce użytkowej. To właśnie tam, między 25 a 28 sierpnia, po wielu latach udanej współpracy z niezwykłymi, międzynarodowymi markami z dziedziny wzornictwa, Formitalia wystawia swoje unikalne meble. Projektowane według ściśle określonych zasad, określonych przez firmy z sektora motoryzacji.

Zaprezentowany po raz pierwszy na Furniture Fair 2019, nowy fotel V263, został wyprodukowany w konstrukcji z dwóch marmurowych bloków, w kolorze Bianco Michelangelo. Zręcznie obrobionych w celu osiągnięcia perfekcyjnych obłości. Fotel dopieszczono poduszką z nubuku oraz eleganckimi, mosiężnymi detalami. Ustawiony obok małego stolika V211, którego górna połać to ten sam marmurowy blok, co w przypadku fotela. Stalowe nogi i połyskujące, czarne wykończenie.

Formitalia na targach Marmomac 2019

Wyjątkowy i elegancki stolik Ashley, część kolekcji Sprint. Jest wykonany z marmurowej bazy Bardiglio Nuvolato, okrągłej, barwionej tafli szkła oraz górnej warstwy, wyciętej z tego samego marmuru, co podstawa mebla. Dla podkreślenia efektu wytworności, wystawę uzupełniają krzesła Neil, charakteryzujące się białym i miękkim skórzanym obiciem oraz zwieńczeniem w postaci czarnych profili, połączonych z drewnianymi nogami o również czarnym wykończeniu.

Formitalia na targach Marmomac 2019
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: aston martin / formitalia / lamborgini / marcomac / targi 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz