6 grudnia 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Drzwi, które robią wrażenie!

Pomysły na wykorzystanie drzwi w aranżacjach pomieszczeń.


Na co dzień nie zwracamy na nie większej uwagi, są po prostu częścią naszego domu lub mieszkania, przedmiotem, który używamy każdego dnia. A przecież mogą stać się istotnym elementem aranżacji wnętrz, nadać rytm pomieszczeniom lub stanowić ich integralną część. Oto kilka pomysłów na drzwi, które już od wejścia zrobią wielkie wrażenie.

Przy wyborze drzwi nie warto czekać na ostatnią chwilę, lepiej pomyśleć o nich już przy planowaniu aranżacji całego pomieszczenia. Odpowiednio dobrane będą nie tylko funkcjonalne – dopełnią przestrzeń, ożywią ją lub dodadzą oryginalności.

Niech żyje kolor

Klasyczne pełne drzwi nabiorą charakteru jeśli nadamy im niestandardowy kolor. Mogą dopełniać dzięki temu przestrzeń lub stanowić dla niej ożywczy kontrapunkt. Warto pamiętać, że intensywna barwa drzwi, np. czerwona, powinna być jedynym tak wyrazistym punktem we wnętrzu – w przeciwnym razie kolor może przytłaczać. Przy aranżacji takich wnętrz świetnie sprawdzi się SUPERMAL® EMALIA AKRYLOWA – np. w odcieniach A450 żółty lub A415 czerwony.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  

Połączenie barw

Niezwykle interesującym rozwiązaniem jest też połączenie bieli z ciepłymi kolorami lub odpowiednio dobrany duet pastelowych odcieni. To prosty, ale bardzo efektowny sposób na odnowienie tradycyjnych drzwi, a także wprowadzenie barwy do wnętrza. Z bielą świetnie będzie korespondować np. Supermal® Emalia Olejno-ftalowa w odcieniu F515 seledynowy lub F550 pomarańczowy.

Dekoracyjne

Dobrym pomysłem jest również potraktowanie drzwi jako przestrzeni dekoracyjnej – wystarczą przybite pinezki, układające się w dowolny wzór, oklejenie powierzchni unikatowym motywem lub opatrzenie drzwi znanym cytatem lub sentencją. Szczególnie nastolatki mogą być zainteresowane takim zindywidualizowaniem swojej przestrzeni od samego wejścia.

W wiejskim stylu

A co powiecie na styl rustykalny we wnętrzu? Taki efekt dadzą drzwi od stodoły lub stajni służące nam w domu lub mieszkaniu. Współczesnego charakteru doda im nowoczesny system przesuwny.

Do renowacji drewnianych drzwi wykorzystaj koniecznie Lakierobejcę Ochronno‐Dekoracyjną VIDARON z dodatkiem Teflon® surface protector i unikalnym układem wysokogatunkowych żywic. Powstałe dzięki niej trwałe i elastyczne powłoki chronią drewno przed wodą, wilgocią, czy promieniowaniem UV. Aplikacja produktu jest niezwykle łatwa, a sześcioletnia gwarancja skutecznej ochrony to pewność, że nasze drzwi będą prezentować się znakomicie.

Tajne przejście

Drzwi udające regał na książki będą spełnieniem marzeń każdego, kto chciałby mieć swoją sekretną komnatę. Takie rozwiązanie, poza wprowadzeniem elementu tajemniczości, daje także możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni.

Przesuwane

Drzwi przesuwne doskonale sprawdzą się tam, gdzie do dyspozycji mamy niewielką przestrzeń. Mogą być przesuwane na ścianę lub chowane w jej wnętrzu, w specjalnie zaprojektowanych ściankach. Do wyboru mamy różne modele i szeroką gamę kolorystyczną, zatem bez problemu dopasujemy idealne drzwi do naszych wnętrz i wkomponujemy je w wybraną aranżację.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: drzwi / inspiracje 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz