9 października 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Design w sprayu

Czasami przestawienie mebli w salonie i zmiana kolorystyki dodatków może całkowicie zmienić wygląd pomieszczenia. Takie metamorfozy nie wymagają wielkich nakładów finansowych. Wystarczy odrobina odwagi, pomysł i… Śnieżka Multispray Lakier Metaliczny Połysk.


W najbliższych latach wnętrza naszych domów będą się zmieniać. Według ekspertów powoli odchodzić będziemy od surowego skandynawskiego stylu. Co zastąpi ten charakterystyczny i zimny minimalizm? Otóż na salony powoli wkraczać będzie kontrolowany przepych. W modnych salonach pojawiać się będą duże dekoracje, na ścianach wisieć będą grafiki w wyraźnych kolorach. Elementy powinny być jednak duże i spójne. Oznacza to, że teraz łatwiej, niż kiedykolwiek wcześniej sami będziemy mogli w modny sposób odświeżyć wygląd swojego domu.

Salon na start

Jaki jest najmodniejszy kolor nadchodzących lat jeśli chodzi o dodatki i domowe dekoracje? W najbliższym czasie wnętrza zostaną zdominowane przez złoto. Ceramiczne miski, metalowe świeczniki, drewniane doniczki, a nawet takie elementy jak karnisz, czy też gałki meblowe albo ramki do zdjęć. Wszystko to powinno być w jednym kolorze tak, by mimo bogatego koloru tworzyło w pomieszczeniu harmonię. To stylistyka eleganckiego luzu. Jeśli już wytypowaliśmy dekoracje, które odmalujemy w pierwszej kolejności, trzeba stworzyć sobie wygodny warsztat pracy. Miejsce, w którym będziemy używać sprayu powinno mieć dobrze zabezpieczone podłogi, czy też meble. Rozpoczynając malowanie lepiej mieć tez na sobie rękawiczki. Zanim jednak użyjemy sprayu, który nada dekoracjom złoty kolor, wszystkie przedmioty należy oczyścić z kurzu, starych farb i lakierów oraz odtłuścić. Jeśli powierzchnia danej rzeczy jest śliska, dobrze zmatowić drobnoziarnistym papierem ściernym. Do nowych lub bardzo chłonnych powierzchni warto zastosować Multispray Lakier Podkładowy.

Zamiana w złoto

Przygotowane wcześniej dekoracje możemy zacząć malować przy pomocy produktu Śnieżka Multispray Lakier Metaliczny Połysk. Jest on dostępny w trzech kolorach i jeśli ktoś akurat nie widzi w swoim salonie dodatków w kolorze złota, może wybrać spray w kolorze chromu lub miedzi. Przed pierwszym użyciem sprayu puszkę należy wstrząsać przez około 2 minuty od momentu usłyszenia charakterystycznego dźwięku odbijanych kulek. Kiedy lakier będzie już gotowy do użycia nakładamy na nasze dekoracje cienkie warstwy z odległości ok. 25-30 centymetrów. Jeśli okaże się, że konieczne będzie położenie kolejnej warstwy, najlepiej zrobić to dopiero po upływie doby. Kiedy nasze dekoracje dobrze wyschną, możemy wyeksponować je w salonie, a jeśli będą wymagały umycia lub odkurzenia lepiej jednak nie korzystać z pomocy zmywarki do naczyń.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: salon / trendy / złoto 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz