18 marca 2019
STREFA INSPIRACJI

Czarna kuchnia – inspiracje

Ryzyko jest sprzymierzeńcem nowoczesnego projektowania wnętrz. Zwłaszcza, jeśli stawiamy na to, aby miały one naprawdę indywidualny i niepowtarzalny charakter.


Klasyczna kuchnia

Standardowym wyborem dla kuchni były odcienie bieli, które otwierały przestrzeń oraz stanowiły bezpieczną kompozycję dla pomieszczenia, które stanowi serce domu. Fani białych kompozycji kuchennych nie muszą się martwić! Zestawienie czerni z bielą nadal funkcjonuje i ma się dobrze, zwłaszcza, gdy biel dopełnia czarne meble. Jeśli zdecydujecie się na tę formę klasycznej aranżacji kuchennej przestrzeni, polecamy Wam farbę Śnieżka Kuchnia Łazienka – Śnieżnobiały MAT 800M, która doskonale odnajdzie się w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wilgocią, choćby przy gotowaniu.

Czarna kuchnia – inspiracje

Czarne szafki oraz białe ściany

Jak zauważyliśmy wyżej – czarna kuchnia nie musi oznaczać rezygnacji z białych odcieni, zwłaszcza, gdy boimy się całej kompozycji kuchennej w tych ciemnych barwach. Możecie zdecydować się na lżejszą wersję czarnej kuchni, a więc dobrać jasne blaty oraz jasną podłogę, które podkreślicie malując ściany białą, satynową, farbą, np.: Śnieżka Kuchnia Łazienka – Śnieżnobiała 901S. Pamiętajcie, że możecie wprowadzić jeszcze więcej jasnych elementów, które dopełnią wystrój oraz udekorują całą przestrzeń, np.: wszelkie dodatki kuchenne, sprzęty, czy akcesoria.

Czerń na pierwszym miejscu

Gdy zależy Wam na całkowitym pokryciu przestrzeni kuchennej ciemnymi barwami, pamiętajcie, aby nie ograniczać jej przestrzeni. Czarna kuchnia doskonale odnajdzie się w dużym apartamencie, ale również jako aneks w kawalerce. Jednakże, jako małe pomieszczenie, które jest zamknięte, nie będzie dobrze funkcjonować, wówczas warto pomyśleć o wprowadzeniu bieli dla kontrastu, lub wersji tonalnej czarnej kuchni.

Odpowiednie tony

Czarna kuchnia w wersji tonalnej oznacza zróżnicowane faktury i materiały wykończeniowe. Całość kompozycji nadal może pozostać utrzymana w czerni, aczkolwiek należy wprowadzić zróżnicowanie na poziomie różnych elementów. Doskonale sprawdzą się zestawienia matowych frontów z połyskującymi szafkami, jak również matowe meble kuchenne i połyskująca farba. Odcieni czerni na rynku jest całe mnóstwo, a więc w ich wykorzystaniu ograniczać będzie nas tylko wyobraźnia.

Jak oświetlić czarną kuchnię?

Czarna kuchnia to pomieszczenie, które wymaga bardzo dobrego oświetlenia. Podobnie, jak w każdej kuchni, musimy się skupić na odpowiednim oświetleniu punktowym, centralnym, ale także funkcjonalnym, które pomoże nam przy wykonywaniu odpowiednich czynności.  W przypadku czarnej kuchni możemy nie pomijać opraw oświetleniowych, które posiadają czarne abażury lub wykończenia, jednakże musimy skupić się na ich funkcjonalności w pierwszej kolejności. Doskonale sprawdzą się LEDy nad blatem oraz dekoracyjne kinkiety oraz lampy wiszące, które uatrakcyjnią pomieszczenie, ale również wprowadzą do niego odpowiednią ilość światła.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz