2 listopada 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Cosagach – nowy trend prosto ze Szkocji

Teorii na szczęśliwe życie i osiągnięcie idealnej równowagi nieustannie przybywa.


Było duńskie hygge, było szwedzkie lagom, a także japońska filozofia niedoskonałości, czyli wabi – sabi. Teraz czas na poznanie nowego trendu prosto ze Szkocji – cosagach nauczy nas, jak być bliżej natury i korzystać z jej piękna.

Cosagach to stare gaelickie słowo. Ten zapomniany termin stał się ponownie popularny dzięki Krajowej Agencji Turystycznej VisitScotland, a oznacza stan, w którym jest przytulnie, wygodnie i ciepło. Surowy klimat Szkocji zachęca do tego, by opatulić się kocem, usiąść przy kominku z książką w dłoni i popijając rozgrzewający napój, cieszyć się wypoczynkiem, ciepłem i komfortem przy łagodnych odgłosach natury. Brzmi zachęcająco?

W domu i w pubie

Jednak szkocki trend nie dotyczy wyłącznie zacisza domowego – stan cosagach można osiągnąć także w restauracji, pubie czy kurorcie wypoczynkowym. Można więc zarówno zaszyć się w drewnianej, górskiej chacie z daleka od cywilizacji, jak i spotkać w gronie przyjaciół, ciesząc dobrym jedzeniem i wyśmienitym towarzystwem. Z kolei latem miłośnicy cosagach wybierają łono natury, wsłuchują się w dźwięki przyrody i są tak blisko niej, jak to tylko możliwe.

Wnętrza w szkockim stylu

A jak wygląda wnętrze w stylu cosagach? To przede wszystkim drewniane meble, naturalne dodatki i koniecznie kominek lub koza opalana drewnem. Na podłodze oczywiście deski, dookoła tekstylia z naturalnych materiałów, takich jak len i bawełna oraz niezastąpione wełniane koce (najlepiej w szkocką kratę), miękkie pledy i ciepłe skarpety – w końcu ma być miło i przyjemnie! Jeśli chodzi o roślinność, królują suszone trawy i wrzosy, które fantastycznie dopełniają naturalny wystrój przestrzeni.

Cosagach wydaje się być idealnym rozwiązaniem na nadchodzącą zimę – ciepłych koców nigdy za wiele!

Do wnętrza w stylu cosagach świetnie pasują kolory naturalne, takie jak np. Śnieżka Barwy Natury 135 Jaśminowa Aleja czy 159 Muśnięcie Wiatru. W takim wnętrzu idealnie odnajdą się też szarości, np. 161 Klon Srebrzysty czy 157 Pejzaż Zimowy – będą one stanowić idealne tło dla dodatków z elementami czerwieni i szkockiej kraty.

POLECANY PRODUKT

 

 

Już od:  
BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5
TAGI: cosagach / szkocja / trendy 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz