23 lutego 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Ciemne połączenia

Przyglądamy się dziś ciemnym połączeniom i barwom, które nadadzą przestrzeni niepowtarzalnej elegancji. Oto trzy modne kolory, które warto wziąć pod uwagę.


Miodowa żółć

Ciepły i wyraźny kolor, modny nie tylko w aranżacjach, ale także w garderobie. Najlepiej sprawdzi się w dodatkach do wnętrza. Warto więc zainwestować w jeden sporych rozmiarów żółty fotel czy komplet krzeseł albo pled i poduszki, które ozdobią meble w salonie. Kolor świetnie pasuje do szarości, czerni, bieli. Efektownie podkreśla także tekstylia w geometryczne wzory.

Butelkowa zieleń

Ten kolor świetnie wygląda jako tło dla kwiecistych wzorów np. na poziomie dodatków lub na welurze jako zasłony do salonu czy kanapa. Łatwo zaadaptować go w zastawie stołowej np. szklankach czy kieliszka albo wazonach. Wybrany jako kolor na ścianę wprowadza wrażenie elegancji, szczególnie wraz ze złotym wykończeniem w meblach czy dodatkach. Jest to jednak kolor dosyć ciemny, przez co nie nadaje się do wszystkich pomieszczeń takich jak kuchnia, pokój dziecka czy sypialnia, ale na pewno sprawdzi się w przestronnym salonie.

Elegancki granat

Często wybierany jako kolor na jedną ze ścian w salonie, kuchni czy łazience. Pomimo swojego odcienia, nie musi ochładzać wnętrza. Pasuje w zestawieniach z bielą, beżem, jasnymi jaki i ciemnymi odcieniami szarości. W meblach z powodzeniem wykorzystywany jako kolor kanapy czy wezgłowia łóżka, a nawet dywanów, które ułatwiają wygrodzenie strefy wypoczynkowej w open space.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz