15 marca 2018
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Chesterfield

Symbol elegancji i prestiżu. Kultowy mebel, którego historia trwa niemal od dwustu lat. Klasyczny design, który świetnie pasuje do aranżacji współczesnych wnętrz. Sprawdźcie nasze sposoby na urządzenie salonu z kanapą Chesterfield w roli głównej.


Z lekką nutką awangardy

Pikowana tapicerka, guziki oraz zaokrąglone podłokietniki. Oto cechy charakterystyczne dla kanapy Chesterfield. Przez lata uważano, że powinna być wykonana z brązowej lub czarnej skóry. Dziś podchodzi się do sprawy mniej radykalnie i coraz częściej spotkać możemy kanapy obite na przykład kolorowym welurem.

W tej wersji świetnie pasować będzie do wnętrza urządzonego w stylu eklektycznym lub boho, które lubią nietuzinkowe połączenia i nieoczywiste nawiązania do designu z przeszłości.

Dla miłośników klasyki

Na długo przed tym zanim kanapa Chesterfield trafiła do naszych mieszkań, była stałym elementem wystroju angielskich klubów dżentelmenów oraz eleganckich gabinetów. Była też jednym z ulubionych mebli Brytyjczyków zamieszkujących kolonie.

 

Nic więc dziwnego, że często kojarzona jest z klasycznym stylem urządzania wnętrz. Bardzo dobrze prezentuje się z ciężkimi meblami i ciemniejszymi, nasyconymi kolorami, takimi jak zieleń, brąz czy czerwień.

W domu minimalisty

Minimaliści wychodzą z prostego założenia, że mniej znaczy więcej. Stąd u nich niesamowita dbałość o detal i zamiłowanie do dobrego designu. W ich mieszkaniach często możemy spotkać przykłady kultowych projektów mebli, nie tylko współczesnych, ale także tych z XX i XIX wieku.

Również kanapę Chesterfield, która dzięki swej elegancji i ponadczasowym charakterze świetnie pasuje także do współczesnych wnętrz. Doskonale prezentuje się na tle bieli w otoczeniu nowoczesnych form i zieleni. Szczególnie, jeśli mamy za zadanie urządzić przestrzenny apartament.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz