24 stycznia 2019
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

13-0919 Soybean – jeden z kolorów wiosna/lato 2019 wg Pantone

Z czym najlepiej go zestawić?


Jednym z tych czterech kolorów od kilku lat pozostają różne odcienie beżu. Tegoroczny faworyt – Soybean 13-019 to ciemna i ciepła mieszanka żółci z wyważonym brązem. Jej odpowiednikiem nazwać można farbę o odcieniu 104 Łany Pszenicy od Śnieżka Barwy Natury.

Współpraca kolorystyczna

Ogromną siłą kolorów wybieranych przez Instytut Pantone jest ich uniwersalność oraz możliwość łączenia. Albowiem Soybean świetnie wyglądał będzie nie tylko w zestawieniu z innym, trochę zimniejszym beżem jak Sweet Corn (147 Dzika Orchidea – Śnieżka Barwy Natury), ale także zmysłowym granatem Eclipse czy czekoladowym brązem Brown Granite (162 Orzech Macadamia – Śnieżka Barwy Natury).

13-0919 Soybean – jeden z kolorów wiosna/lato 2019 wg Pantone

Materiały

W towarzystwie tak mocnego odcienia beżu bardzo dobrze odnajdą się wszelkie materiały i dodatki z naturalnych tkanin i materiałów. Len doskonale uzupełni aranżację, a meble z rattanu lub wikliny idealnie wydobędą naturalistyczny charakter pomieszczenia, który ten kolor niejako narzuca.

Odcień też jest także bezapelacyjnie ukłonem w kierunku stylu wabi-sabi.

Wykorzystanie

Chcąc wprowadzić kolor Soybean do wnętrz domu warto wykorzystać jego ciepłe i słoneczne refleksy. Wydobycie ich dodatkami w postaci żółtych, promiennych poduszek, dywanów lub kocy będzie doskonałym pomysłem.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Bądź pierwszą osobą oceniającą ten artykuł!
TAGI: kolory / pantone / wiosna 

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz