30 czerwca 2017
STREFA INSPIRACJI
WNĘTRZE

Zawsze pod ręką

Drobne uszkodzenia ścian, ślady po gwoździach, ubytki i pęknięcia? Te problemy mogą pojawić się przy normalnym użytkowaniu mieszkania. Aby szybko im zaradzić warto mieć pod ręką zestaw produktów, dzięki którym sprawnie przeprowadzimy prace naprawcze.


Ślady po gwoździach

Po zmianie aranżacji ściany zostały ślady po gwoździach i wkrętach? Aby wypełnić ubytki, najlepiej sięgnąć po szybkoschnącą masę naprawczą, dzięki której już po chwili uzyskamy gładką powierzchnię, gotową do malowania.

Przy usuwaniu niewielkich ubytków, rys i pęknięć pomocna będzie szybkoschnąca masa naprawcza np. Acryl-Putz ® LT 22 LIGHT, która charakteryzuje się wysoką elastycznością, doskonałą przyczepnością do podłoża i łatwością aplikacji. Jest to produkt gotowy do użycia i możemy stosować go na różnych podłożach: gipsowych, cementowych, betonowych, drewnianych, metalowych a nawet płytach gipsowo-kartonowych i styropianie. Produkt nakładamy pacą ze stali nierdzewnej, dociskając tak, aby masa dokładnie wypełniała ubytek oraz dobrze przywarła do jego boków. Po wyschnięciu wygładzamy papierem ściernym (P150) i odpylamy. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do malowania.

Gładkie ściany

Planujecie szybkie odświeżenie ścian? Przed malowaniem zadbajmy o to, aby powierzchnia była idealnie gładka, a ubytki i pęknięcia zostały uzupełnione i wyrównane.

W przypadku remontu ścian ze starymi i popękanymi tynkami, w których zauważymy rysy i ubytki, możemy też sięgnąć po masę naprawczą ACRYL-PUTZ ® FX 23 FLEX, którą stosuje się na pęknięcia o szerokości do 5 mm bez konieczności stosowania taśm zbrojeniowych. Produkt swoje nadzwyczajne właściwości zawdzięcza zawartości włókna szklanego, które odpowiada za skuteczną reparacje spękanej powierzchni, a także polimerowej formule, która z kolei poprawia parametry wytrzymałościowe i decyduje o doskonałej przyczepności masy do podłoża. Ponadto produkt pozostawia transparentną powłokę z widocznymi włóknami, którą następnie możemy pokryć gładzią szpachlową.

Pęknięcia i rysy

Są miejsca w mieszkaniu szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne: przedpokój, pokój dziecka, jadalnia czy kuchnia. Przypadkowe uderzenie krzesłem czy zabawką w ścianę lub ściankę działową wykonaną z płyty kartonowo-gipsowej może skutkować pojawianiem się drobnych rys i mikropęknięć.

Aby je szybko sprawnie usunąć najlepiej sięgnąć po wspomniany wyżej Acryl-Putz ® LT 22 LIGHT. Zaletą produktu jest niewątpliwe szybkie schnięcie: powierzchnię można już malować po 2 godzinach od jego nałożenia. Dlatego też poleca się go do uzupełniania wszelkiego rodzaju ubytków, które wymagają bardzo szybkiej naprawy.

BeznadziejnySłabyŚredniCałkiem OK!Super! Średnia ocen: 5,00 na 5

Bądź na bieżąco...

Zapisz się do naszego newslettera już teraz