Mebloteka Yellow

z Berlina do Łodzi

Idealne miejsce, dla wszystkich lubiących obcować z pięknymi przedmiotami przy filiżance aromatycznej kawy. Pod szyldem „Yellow” kryje się kawiarnia, sklep, pracownia oraz galeria. Jego twórcy przyznają, że w tworzeniu tego miejsca inspirowała ich wyjątkowa atmosfera Berlina i Londynu. Tworząc ofertę stawiają przede wszystkim na recykling i vintage, niszowych projektantów oraz limitowane serie.

10 października odbędzie się otwarcie wystawy „Meble w swetrach kabareciarzy”. Pracowania redesignu „Wyrobki” postanowiła stworzyć kolekcję mebli inspirowanych swetrami kabaretu Łowcy B. Na potrzeby wystawy odrestaurowano polskie meble z lat 60-tych i pomalowano je żywymi kolorami.

Yellow Concept Store, ul. Piotrkowska 138/140, 90-062 Łódź

Bibalo Design

w stylu retro

Pod adres tej pracowni powinien trafić każdy, kto myśli o odrestaurowaniu starego fotela lub krzesła znalezionego gdzieś na strychu czy piwnicy. Retro mebli poszukać może on również w magazynie Bibalo Design, w którym twórcy kolektywu zgromadzili liczne kultowe pamiątki z okresu PRL. Meble poddają rzetelnej renowacji zgodnie z życzenia klienta, proponując także wzory własnoręcznie zaprojektowanych tkanin. W ich ofercie znajdziemy również aranżacje nietypowych wnętrz, w których wykorzystują elementy graffiti oraz dodatki dekoracyjne powstałe w pracowni.

Bibalo Design, ul. Tymienieckiego 5/7, Łódź

Atak Design

only good design…

Produkty ponad 300 projektantów z całego świata w jednym miejscu. Na powierzchni 600 metrów kwadratowych zobaczyć można meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz – zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, a także klasyki z lat 40-tych i 50-tych mistrzów designu. W showroomie pokazywane są kolekcje tak prestiżowych i uznanych marek, jak Kartell, Fritz Hansen, czy Barcelona, które staną się doskonałą ozdobą domu, biura, czy przestrzeni publicznej. Atak Design jest rodzinną firmą, a jej członkowie traktują popularyzowanie dobrego designu jako swój moralny obowiązek.

Atak Design, ul. Żeligowskiego 43 A, 90-644 Łódź

Pan Tu Nie Stał

Made in Łódź

Wszystko zaczęło się od bloga, który powstał w 2006 roku, a poświęcony był promocji polskiego wzornictwa. Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz dzielili się w nim zbiorami plakatów, okładek magazynów i książek, opakowań oraz etykiet powstałych w latach 60-tych i 70-tych. Wkrótce pasja zaprowadziła ich do produkcji własnych koszulek i przedmiotów inspirowanych designem z okresu PRL, a także uruchomienia sklepu, najpierw internetowego, a później stacjonarnego. Dziś w asortymencie „Pan Tu Nie Stał” znajdziemy odzież, akcesoria, a także dodatki do domu inspirowane polskim językiem i wzornictwem. Wszystkie przedmioty produkowane są w Łodzi i okolicach.

Pan Tu Nie Stał, ul. Piłsudskiego 135, 92-138 Łódź

+ concept

w strefie OFF

Jednym z najważniejszych punktów na kulturalnej mapie Łodzi jest OFF Piotrkowska, dawna fabryka bawełny, w której obecnie mieszczą się pracownie projektantów mody i designu, kluby muzyczne, restauracje, galerie oraz sklepy. Znajduje się tam również +concept, w którym znajdziemy designerskie przedmioty codziennego użytku, ceramikę, meble, praktyczne gadżety, a także obrazy i grafiki. Miejsce tworzone jest przez grupę przyjaciół: projektantkę mody- Agatę Wójtowicz, projektantów wnętrz – Olę i Kajetana Hungerów oraz organizatorkę eventów – Kasię Dubik.

+concept, ul. Piotrkowska 138/140 (I piętro), 90-062 Łódź