Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Poznań

5-7 grudnia 2014

Impreza odbywająca się od dziesięciu lat na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przede wszystkim prezentuje rękodzieło artystyczne autorstwa malarzy, rzeźbiarzy, fotografów i artystów ludowych z całej Polski. Na targach zobaczymy oryginalną ceramikę i szkło, biżuterię, elementy dekoracyjne wnętrz.

W programie wydarzenia znajdziemy również interesujące warsztaty i pokazy. W tym roku na zwiedzających czekają zajęcia z tworzenia mydełek, świec i świątecznych ozdób, a także pokazy grafiki warsztatowej w formie linorytu.

Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14
www.festiwal.mtp.pl

Targi Wzory 6/12, Warszawa

6 grudnia 2014

Unikalne przedmioty, które są świetnie zaprojektowane i ręcznie wytworzone przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Oto, co zobaczymy podczas mikołajkowej edycji Warszawskich Targów Designu Wzory. Na targach zaprezentują się młodzi polscy projektanci oraz drobni rzemieślnicy tworzący swoje wyroby w limitowanych edycjach. Wystawcy pokażą meble, ceramikę, tkaniny dekoracyjne, oświetlenie.

Dom Braci Jabłońskich, ul. Bracka 25
www.wzorytargi.pl

Urban Christmas Festival, Łódź

6 grudnia 2014

Druga edycja Urban Festivalu, tym razem w świątecznym klimacie. Na targach zaprezentuje się młode pokolenie projektantów i designerów, którzy pokażą swoje propozycje na zimę 2014/2015. Dla miłośników dodatków i dekoracji powstanie Handcraft zone, gdzie twórcy rękodzieła nie tylko zaprezentują swoje wyroby, ale podzielą się też tajnikami profesji. Na wielu stoiskach będzie możliwość samodzielnego wykonania dodatków i zabrania ich do domu.

Art Inkubator, Tymienieckiego 3
www.urban-festival.pl

Seaside Fashion, Gdańsk

7 grudnia 2014

Na świąteczną edycję targów polskiej mody i designu Seaside Fashion zapraszamy do gdańskiego klubu Bunkier. Rodzimi projektanci zaprezentują unikatowe dodatki do ubrań i wnętrz, wykonane ręcznie i w pojedynczych egzemplarzach. Wspaniała okazja, aby zakupić oryginalne świąteczne upominki, których nie znajdziecie na sklepowych półkach.

Klub Bunkier, Olejarnia 3

X-MAS KRAM 2, Toruń

7 grudnia 2014

Niniejsze świąteczne targi odbywają się w dość unikatowym miejscu- w galerii ale nie handlowej, lecz w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zostało zaproszonych kilkudziesięciu wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują designerskie dodatki, nowoczesne gadżety, autorskie ubrania oraz oryginalną biżuterię. Świetna propozycja dla osób nieprzepadających za przedświątecznym zgiełkiem zakupowym.

CSW Toruń, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
www.csw.torun.pl

Świąteczna edycja Targów Designu, Warszawa

13-14 grudnia 2014

W warszawskim Domu Braci Jabłońskich zaprezentuje się ponad 200 polskich i zagranicznych marek oferujących meble, elementy wyposażenia wnętrz, ubrania i akcesoria. Ponadto, w sobotę znani aktorzy (m.in. Michał Żebrowki i Olga Borys) pod okiem projektantów będą wykonywać ozdoby świąteczne, a dochód z ich sprzedaży zasili konto Fundacji Akogo. Natomiast w niedzielę, znani blogerzy piszący o designie i wnętrzach będą doradzać w kwestii urządzenia mieszkania oraz przygotują stylizację z wykorzystaniem mebli i dodatków dostępnych na targach.

Dom Braci Jabłońskich, ul. Bracka 25

Bożonarodzeniowe Targi Różności w Dworku Białoprądnickim, Kraków

14 grudnia 2014

Równo w południe 14 grudnia rozpoczną się jednodniowe Targi Różności, które są wspaniałą okazją do zakupu świątecznych dekoracji oraz prezentów. Wystawcy zaprezentują wyroby decoupage, artystyczną ceramikę, pluszowe zabawki oraz filcowe ozdoby na choinkę. Odbędą się również Rodzinne Warsztaty Jasełkowe, podczas których uczestnicy wykonają dekoracje sceniczne, kostiumy oraz bożonarodzeniowe ozdoby.

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, ul. Piernicza 2