Na początku marca w stolicy Wielkopolski odbywają się jednocześnie trzy wydarzenia związane z branżą wnętrzarską. Są to Home Decore, na którym wystawcy prezentują najnowsze trendy panujące w aranżacji wnętrz, targi Meble Polska, gdzie oglądać można projekty najnowszych mebli, oraz wydarzenie Arena Design, na którym nie tylko znani ale i debiutujący architekci poprowadzą wykłady dotyczące współczesnego designu.

HOME DECORE

Odwiedzając pawilony, w których odbywać się będą targi Home Decore, możemy zapoznać się z najnowszymi ofertami wystawców z całego świata. Znajdziemy tu szereg inspiracji dotyczących nowoczesnego urządzania wnętrz. Będzie to również niepowtarzalna okazja do zamówienia unikatowych produktów, które nadadzą blask naszym mieszkaniom. Wystawcy zaprezentują nowoczesne oświetlenia, niepowtarzalne elementy dekoracyjne takie jak lustra, świeczniki, donice, zegary czy obrazy. Dla osób urządzających mieszkanie przygotowano również modne akcesoria łazienkowe i kuchenne, ozdoby salonów i sypialni oraz bogatą gamę produktów związanych z wykończeniami wnętrz.

Na obszernej liście wystawców znajdują się eksponenci z Niemiec, Belgii, Białorusi, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Danii, Litwy, Rumunii, Finlandii, Holandii, Turcji, Indii oraz Polski. W programie przewidziano również szereg ciekawych wykładów i warsztatów. Rozstrzygnięte zostaną liczne konkursy, przy okazji których uczestnicy otrzymają nagrody, wyróżnienia i dyplomy.

ARENA DESIGN

Głównymi punktami w progamie wydarzenia są konferencje z uznanymi w branży architektami z całego świata. Hasłem przewodnim ósmej edycji Arena Design jest 3xP, czyli „Project-Process-Product”. W ramach wydarzenia przygotowano liczne wykłady, dyskusje oraz warsztaty tematyczne dotyczące współczesnego wzornictwa.

W tym roku Targi poznańskie obecnością swoją zaszczycą między innymi Inga Sempé, Daniel Becker, Andrei Zerebecky, Łukasz Kosa, Zuzanna Skalska oraz wielu innych uznanych projektantów. Poznańska School of Form przygotowała również szereg interesujących wykładów i warsztatów.

Warto też wspomnieć, że gościem Arena Designe będzie Paweł Machomet, pomysłodawca bloga Rzuć Pan Okiem, który poprowadzi warsztaty z renowacji mebli. Uczestnictwo w wydarzeniu to niepowtarzalna okazja by przyjrzeć się z bliska pracy współczesnych twórców oraz nawiązać nowe branżowe znajomości.

TARGI MEBLI

Obok Home Decore i Arena Designe nie można pominąć Poznańskich Targów Mebli. Jest to najbardziej popularna impreza branży meblarskiej w naszym kraju. Wystawcy prezentują najświeższe projekty tegoż przemysłu, a zwiedzający mogą zapoznać się z najnowszymi i najbardziej popularnymi kolekcjami nadchodzącego sezonu.Każdego roku wystawiane są najnowsze kolekcje mebli mieszkaniowych, w tym łazienkowe i kuchenne. Pojawiają się również modele mebli wiklinowych, rattanowych, ogrodowych czy specjalnie zaprojektowanych mebli do pomieszczeń użyteczności publicznej.

Należy podkreślić, że jest to najbardziej znane wydarzenie meblarskie w Europie Środkowo – Wschodniej i okazja do spotkania producentów mebli z całego świata. Co więcej, w 2016 roku liczba wystawiających będzie o kilkadziesiąt procent większa niż w latach ubiegłych. „Nowa strefa komfortu” to hasło pod jakim odbywają się Targi Meblowe. Warto dodać, że w najbliższej edycji po raz pierwszy zaprezentują się znani producenci materacy.

Udział w targach to doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych. Producenci rozpocząć mogą współpracę ze znanymi lub debiutującymi projektantami, a zwiedzający mają okazję zapoznać się z najnowszymi trendami.

www.arenadesign.pl
meble.mtp.pl
homedecor.pl