Twórcy hotelu

Biuro architektoniczne 3LHD, któremu powierzono przygotowanie projektu, słynie z zamiłowania do prostych form. Ich prace to przede wszystkim przeplatanie tradycji i nowoczesności, połączenie spokoju i „pozornie” prostych rozwiązań. Silvije Novak – architekt i projektant studia 3LHD, słusznie zauważa, że „prostota jest doskonałością, jednak by osiągnąć bezkompromisową prostotę, potrzeba wielu lat pracy”. Swoje artystyczne credo wcielili również pracując nad szkicem chorwackiego hotelu Lone.

W nawiązaniu do przeszłości

Twórcy skupiali się głównie na tym, by budynek komponował się z sąsiednimi hotelami wybudowanymi w latach 70-tych ubiegłego wieku oraz odzwierciedlał nowoczesny, prosty styl charakterystyczny dla modernistycznych projektów 3LHD. Według projektantów hotele, które powstawały na chorwackim wybrzeżu 40 lat temu, idealnie wpasowują się we współczesne trendy architektoniczne. Szeregowe budynki z dużymi pionowymi lobby były doskonałą inspiracją dla przygotowania planu hotelu Lone.

Dopracowany każdy szczegół

Rovińskie modernistyczne dzieło jest zasługą współpracy niemal wyłącznie chorwackich twórców. Żaden przedmiot w hotelu nie jest przypadkowy i w przeważającej części został zaprojektowany wyłącznie na potrzeby hotelu Lone. Biuro 3LHD przy projekcie pokoi współpracowało z dizajnerami z grupy „Numen/For Use”, projekt tkanin i uniformów personelu to dzieło chorwackich projektantek „I – gle”, a zagospodarowaniem terenu otaczającego budynek zajęło się „Studio Kappo” z Rovinja. Dzięki temu Hotel Lone wpisany został do prestiżowej grupy „Design Hotels”, w której znajdują się najlepiej zaprojektowane hotele na świecie.

Wnętrze hotelu

Centralny punkt hotelu stanowi duży hol, który w linii pionowej rozciąga się na 6 pięter. Pierwsze trzy piętra to przestrzeń publiczna hotelu. Oprócz recepcji, znajdują się tu 3 restauracje, sale konferencyjne wyposażone w najnowocześniejsze technologie, klub dla dzieci, centrum odnowy biologicznej oraz nocny klub. Na pozostałych piętrach rozmieszczono 12 apartamentów, 16 luksusowych pokoi z prywatnymi pokojowymi basenami oraz 210 przestronnych i nowocześnie wyposażonych pokoi gościnnych.

Otwarty w 2011 roku Hotel Lone, to największy turystyczny projekt w Chorwacji na przestrzeni ostatnich kilku lat. Wyznacza nowe standardy w architekturze i turystyce, jest połączeniem luksusu i nowoczesności.