Ślady po gwoździach

Po zmianie aranżacji ściany zostały ślady po gwoździach i wkrętach? Aby wypełnić ubytki, najlepiej sięgnąć po szybkoschnącą masę naprawczą, dzięki której już po chwili uzyskamy gładką powierzchnię, gotową do malowania.

Przy usuwaniu niewielkich ubytków, rys i pęknięć pomocna będzie szybkoschnąca masa naprawcza np. Acryl-Putz ® LT 22 LIGHT, która charakteryzuje się wysoką elastycznością, doskonałą przyczepnością do podłoża i łatwością aplikacji. Jest to produkt gotowy do użycia i możemy stosować go na różnych podłożach: gipsowych, cementowych, betonowych, drewnianych, metalowych a nawet płytach gipsowo-kartonowych i styropianie. Produkt nakładamy pacą ze stali nierdzewnej, dociskając tak, aby masa dokładnie wypełniała ubytek oraz dobrze przywarła do jego boków. Po wyschnięciu wygładzamy papierem ściernym (P150) i odpylamy. Tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do malowania.

Gładkie ściany

Planujecie szybkie odświeżenie ścian? Przed malowaniem zadbajmy o to, aby powierzchnia była idealnie gładka, a ubytki i pęknięcia zostały uzupełnione i wyrównane.

W przypadku remontu ścian ze starymi i popękanymi tynkami, w których zauważymy rysy i ubytki, możemy też sięgnąć po masę naprawczą ACRYL-PUTZ ® FX 23 FLEX, którą stosuje się na pęknięcia o szerokości do 5 mm bez konieczności stosowania taśm zbrojeniowych. Produkt swoje nadzwyczajne właściwości zawdzięcza zawartości włókna szklanego, które odpowiada za skuteczną reparacje spękanej powierzchni, a także polimerowej formule, która z kolei poprawia parametry wytrzymałościowe i decyduje o doskonałej przyczepności masy do podłoża. Ponadto produkt pozostawia transparentną powłokę z widocznymi włóknami, którą następnie możemy pokryć gładzią szpachlową.

Pęknięcia i rysy

Są miejsca w mieszkaniu szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne: przedpokój, pokój dziecka, jadalnia czy kuchnia. Przypadkowe uderzenie krzesłem czy zabawką w ścianę lub ściankę działową wykonaną z płyty kartonowo-gipsowej może skutkować pojawianiem się drobnych rys i mikropęknięć.

Aby je szybko sprawnie usunąć najlepiej sięgnąć po wspomniany wyżej Acryl-Putz ® LT 22 LIGHT. Zaletą produktu jest niewątpliwe szybkie schnięcie: powierzchnię można już malować po 2 godzinach od jego nałożenia. Dlatego też poleca się go do uzupełniania wszelkiego rodzaju ubytków, które wymagają bardzo szybkiej naprawy.