Półka w stylu marine

Oryginalna półka DIY stworzona przez blogerkę Lady Of The House. Idealna na pamiątki z wakacji lub ulubione bibeloty. Bazą do stworzenia półki jest drewniana deska pomalowana na biały kolor Śnieżką Supermal® Emalią akrylową i gruba linia żeglarska, którą przeciągamy przez otwory wywiercone w półce i zakończamy dwoma marynarskimi supłami. Bardzo dobrze wyglądają takie trzy półki w różnych rozmiarach, zawieszone niesymetrycznie na jednej ścianie.

Pomysł na kwietnik

Drewaniany podest jest nie tylko funkcjonalny, ale ma również spore walory dekoracyjne. Podnóżek z powodzeniem może zostać wykorzystany jako kwietnik, na którym położymy kilka doniczek z różnymi gatunkami roślin. Nie zabraknie też miejsca na ozdobną konewkę. Jeśli zależy nam na lekkim i jasnym wnętrzu, połączmy zieleń roślin z naturalnym drewnem kwietnika. Miłośnicy bardziej fantazyjnych i eklektycznych aranżacji mogą pomalować podnóżek na kolor intensywnej czerwieni lub głębokiego granatu (np. Śnieżka Supermal® Emalia akrylowa: A415 czerwony lub A430 niebieski ciemny).

Ściana z półkami

Ten pomysł spodoba się kolekcjonerom, którzy potrzebują dużo miejsca na pieczołowicie zbierane skarby. Pozwala na oryginalne i estetyczne zagospodarowanie ściany i jest tani w realizacji. Tutaj zostały wykorzystane skrzynki o tych samych rozmiarach i w tym samym kolorze, ale w tworzeniu aranżacji mamy właściwie całkowitą dowolność. Na półkach tych świetnie prezentować się będzie zarówno kolekcja ceramicznych aniołów, skandynawskich kryminałów czy miniaturowych sukulentów.

Półka z płyty kartonowo-gipsowej

Pomysł dla minimalistów. Półka wykonana z płyty kartonowo-gipsowej i pomalowana na taki sam kolor, co ściana. Stapia się z otoczeniem i nie zaburza harmonii wystroju pokoju. Jest też bardzo prosta w wykonaniu. Rysujemy projekt na ścianie i przymocowujemy profile do ściany. Budujemy stelaż, do którego przykręcamy odpowiednio pociętą płytę kartonowo- -gipsową. Całą powierzchnię szpachlujemy gładzią przeznaczoną do wykańczania płyt k-g marki Acryl-Putz ST12 i malujemy w wybranym kolorze.