Za oknem pogoda nie zawsze dopisuje, więc siłą rzeczy spędzamy dużo czasu w pomieszczeniach. Ale jak tu samodzielnie i niskim kosztem odmienić wnętrze aby przebywanie w nim było niekończącą się przyjemnością? Pokażemy kilka zdecydowanie prostych rozwiązań, dzięki którym każde wnętrze zyska niepowtarzalny dodatek.

Dekoracje do salonu

Patrzysz na stolik w salonie i coś ci nie pasuje, wycierasz kurz, porządkujesz drobiazgi – ale to ciągle nie to. I przychodzi olśnienie, niepasujący element to rutyna. Ten stolik od dłuższego czasu ciągle wygląda tak samo, ale przecież nie będziesz poszukiwać nowego stolika. A może zadbasz o odpowiednią i co ważniejsze niecodzienną dekorację?

To jest coś, co bez problemu samodzielnie wykonasz, czym uprzyjemnisz sobie popołudniową herbatkę lub zaskoczysz znajomych, którzy wpadli z wizytą. Wystarczy, że szklane wazony ozdobisz dekoracjami wyciętymi np. z ażurowych serwet pod tort lub z papieru ozdobnego. Wycinasz odpowiednie kształty, które przyklejasz do wazonów niemal niewidocznymi, dyskretnymi płatkami samoprzylepnymi tesa® TACK.

Prawda jakie łatwe? Piękne kwiaty i koronkowe lub geometryczne ozdoby to idealne połączenie, a co ważne, możesz ciągle je zmieniać.

Ozdoby do pokoju dziecięcego

Pokój każdego dziecka to źródło niekończących się możliwości. To często też odzwierciedlenie pragnień i marzeń rodziców. Idealnie gdy dziecko może uczestniczyć w dekorowaniu swojego otoczenia. Zaproś pociechę do zabawy, jaką z pewnością będzie wspólne aranżowanie dziecięcego pokoju.

Zajmij się dużymi elementami wystroju pomieszczenia,a dziecku wyznacz cel. Dzieciaki uwielbiają zadania, a jeśli potem jeszcze będą mogły zobaczyć ich efekty to z zaangażowaniem nie będzie żadnego problemu. Zadanie specjalne dla dziecka: zlokalizuj, wybierz i wytnij ulubione rysunki. Kolorowe płatki samoprzylepne tesa® TACK idealnie zamocują wyselekcjonowane obrazki.

Pozwól dziecku samodzielnie przyklejać, to bardzo proste – płatki mogą pełnić funkcję jednostronnie lub dwustronnie klejącą. Dzięki ciekawym kształtom same w sobie stanowią dekorację, będącą dodatkowym akcentem dla pokreślenia dzieł małego artysty. Dla każdego pasjonata DIY istotne jest to, że płatki łatwo się usuwa bez pozostawiania śladów na powierzchni.

Nowy akcent w pracowni

Rozejrzyj się w swoim domowym biurze, gabinecie, czy też pracowni, czy jest coś co potrzebuje odmiany? Może temu czy innemu elementowi użytkowemu przydałyby się jakieś szlify aby dodać mu blasku? A może szybko i niebanalnie odmienisz z nami swoją lampę?

Wystarczy wyciąć papier ozdobny w wybrany wzór i szybko, bez brudzenia siebie i swojego warsztatu nanieść klej za pomocą kleju w stemplu tesa® na wycięty wzór, a następnie przyklejać w okół lampy. Efekt końcowy jest zachwycający, odmieni znacząco każde miejsce pracy, a przy tym ile dostarczy zabawy przy stemplowaniu.

Polecamy krótki filmik, z którego dowiesz się, jak krok po kroku wykonać dekoracyjną lampę.

A bardziej wymagający i potrzebujący większych odmian mogą przemalować pomieszczenie np. w przenikające się figury geometryczne, co wprowadza do wnętrza całkiem nowy wymiar przestrzenny.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą tesa tape: www.tesa.pl