Dla początkujących

Wykonanie tego kalendarza adwentowego nie powinno sprawić nam wiele trudności. Potrzebujemy następujących materiałów: szary papier pakowy, czerwone wstążki, sznurek, papier ozdobny, pisaki, świąteczne naklejki lub klamerki dekoracyjne, deskę (opcjonalnie) a także 24 batoniki, czekoladki i cukierki w różnych kształtach i wielkościach.

Prace rozpoczynamy od zapakowania słodyczy w szary papier i przewiązania ich sznurkiem lub tasiemką. Następnie, układamy na stole właściwą kolejność pudełeczek i oznaczamy je liczbami od 1 do 24. Nie zapomnijmy aby pudełeczko z datą Wigilii było największe. Nie zaszkodzi także dodać innych elementów dekoracyjnych w postaci naklejek lub zawieszek z bożonarodzeniowym motywem. Tak przygotowane pudełeczka-prezenciki podwieszamy na grubszym sznurku i przymocowujemy do ściany lub uprzednio przygotowanej deski.

Dla średnio zaawansowanych

A dlaczego nie wykorzystać starej półeczki do wykonania kalendarza adwentowego? Możemy też wykonać ją samodzielnie np. ze starej szuflady w środku, której zamontujemy system półek tworzących 24 przegródki. Drewno dokładnie szlifujemy, czyścimy ze starych powłok malarskich i odkurzamy. Następnie za pomocą gąbki lub szmatki nakładamy Bejcę do drewna Vidaron. Zawiera ona formułę ułatwiającą aplikację EASY TO USE, więc z pewnością poradzimy sobie sami z bejcowaniem naszej półki.

Po wyschnięciu, na poszczególnych przegródkach umieszczamy ozdoby choinkowe. Ciekawy efekt dekoracyjny uzyskamy wtedy, gdy będą one różnych wielkości i kolorów. Możemy również na ozdobach brokatowym mazakiem dorysować liczby od 1 do 24.

Dla zaawansowanych

Propozycja dla miłośników szycia i rękodzieła. Kalendarz w formie skrzata, który świetnie pasować będzie do świątecznego wystroju pokoju dziecka. Do jego wykonania potrzebujemy skrawki filcu i kolorowego materiału, barwne nitki i guziki, watę. Główną konstrukcją jest postać wesołego krasnoludka, natomiast sam kalendarz adwentowy wyszywamy na jego spódnicy lub sweterku.