Duet doskonały

Kolor granatowy i złoty to połączenie niezwykle eleganckie i wyrafinowane. Z pewnością znajdzie uznanie wśród miłośników klasyki, którzy w tym roku biały obrus i porcelanową zastawę chętnie zastąpią ciemnoniebieską serwetą i zastawą stołową w odcieniach szarości. Szyk naszej aranżacji podkreślą natomiast elementy dekoracyjne w kolorze złotym: wstążki, gwiazdki, bombki czy mini prezenciki. Ozdoby możemy wykonać samodzielnie, chociażby malując szyszki Lakierem Ogólnego Stosowania Śnieżka w kolorze antycznego złota.

Mniej oficjalnie

Ta aranżacja znajdzie szczególne uznanie wśród młodszych domowników. Biało-czerwona kolorystyka z pewnością będzie im przywodzić na myśl strój Świętego Mikołaja. Biała, klasyczna zastawa świetnie prezentuje się na serwetce w kratkę, którą składamy w trójkąt. Do górnego rogu przyczepiamy gwiazdkę, czym nawiązujemy do motywu bożonarodzeniowej choinki. Wokół nakrycia możemy rozłożyć również inne, mniejsze dekoracje: drewniane reniferki, szyszki, gwiazdeczki. Z pewnością zajmą one uwagę dzieci w oczekiwaniu na kolejne wigilijne potrawy.

Wszystko złoto

Styl rustykalny na wigilijnym stole? Ależ oczywiście! Naszą aranżacje utrzymujemy w kolorystyce biało-beżowo-złotej. Kremowy, lniany obrus, delikatna, biała porcelana i srebrne sztućce. Do tego dekoracyjne kokardy z organzy i tiulu, złoty łańcuch z koralików i confeti z drobnych gwiazdeczek. Klasyczny charakter dekoracji natomiast podkreślą niewielkie gałązki jodły na dekoracyjnej serwetce.