Na początek powiedz nam, jaka historia stoi za powstaniem Sroki białoboki?

Od zawsze byłam osobą kreatywną, interesowało mnie projektowanie wnętrz i lubiłam otaczać się ładnymi rzeczami. W tym kierunku ukończyłam też szkołę. Wcześniejsza praca w sieciowym sklepie z dodatkami nauczyła mnie dbałości o szczegóły, sumienności, a także pomogła znaleźć swój styl. Pięć lat temu, w czasie ciąży, zaczęłam tworzyć własne rzeczy i szybko stało się to moją pasją i sposobem na życie.

Skąd pomysł na nazwę marki?

Od zawsze podobały mi się błyskotki, a mój mąż pieszczotliwe nazywał mnie „sroką”. Szukając oryginalnej nazwy dla swojej marki wpisałam w wyszukiwarce internetowej słowo „sroka” i „dziecko”, a w odpowiedziach pojawiła się nazwa starej książeczki dla dzieci „Sroka Białoboka”. Bardzo spodobała mi się ta nazwa, ponieważ z jednej strony oddaje mnie samą, a z drugiej strony nawiązuje do dzieciństwa. I tak już zostało…

Jaki jest Twój ulubiony etap pracy nad projektem?

Ulubiony etap pracy nad projektem zaczyna się w momencie, gdy otwieram paczkę z nowymi tkaninami. Biorę wtedy czystą kartkę, ołówek i zaczynam tworzyć projekt. To, że mogę wykazać się kreatywnością bardzo mnie satysfakcjonuje. Radość sprawia mi także zadowolenie klienta.

Skąd czerpiesz inspiracje?

W dużej mierze moje inspiracje czerpane są z internetu, ale zawsze muszę dodać coś od siebie: dodatkowe przeszycie albo ozdobne metki, kokardki, narysowane oczka.

Co jest ważne przy tworzeniu dodatków dla dzieci i niemowląt? Na co też powinni zwrócić uwagę kupujący?

Ważne jest to, aby tkaniny posiadały standardy oraz certyfikaty bezpieczeństwa. Istotne jest również to, czy dany produkt jest funkcjonalny i stosowany w odpowiedni sposób. Na przykład kocyków z tzw. polarem minky nie należy stosować na noc, ponieważ jest to 100% poliester, który nie przepuszcza powietrza, a jak wiadomo skóra maluszka podczas snu powinna oddychać i odpoczywać. Taki kocyk idealnie sprawdzi się do wózka na chłodniejsze, jesienne i zimowe dni. Dobry sprzedawca powinien zawsze doradzić, w jaki sposób dobrać artykuły, aby w 100% spełniały swoją funkcję.

Czy możesz nam opowiedzieć kilka słów o dominujących trendach w tekstyliach i dodatków do pokojów dziecięcych?? Najpopularniejsze motywy, wzory kolory….

Dominującymi trendem jest stonowana kolorystyka, tj. biel, szarość, beże. Dużym powodzeniem cieszą się także kolory w odcieniu pastelowym, np. mięta. Jeśli chodzi o motywy, to królują wzory geometryczne, gwiazdki, chmurki. Często tworzę też projekty z motywami zwierzęcymi, np. z tkanin w liski, szopy itp.

Jaką rolę według Ciebie odgrywają tekstylia w wystroju pokoju dziecięcego?

Ogromną! Są finalnym dopełnieniem kącika maluszka. Sprawiają, że wnętrze nabiera osobliwego charakteru. Dzięki tekstyliom można zaprojektować dosłownie wszystko: od wyprawki do łóżeczka poprzez kosze na zabawki, poduszki ozdobne, na zasłonkach kończąc.

Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

W najbliższym czasie planuję poszerzyć swoją ofertę o odzież dla dzieci. Będą to między innymi spodnie baggy, które rosną wraz z dzieckiem. Będzie również dużo nowości w zakresie artykułów do pokoju dziecięcego, np. maty edukacyjne. Zapraszam oczywiście na naszą stronę srokabialoboka.eu oraz do śledzenia funpage’a na facebook.com/srokabialooka.

Dziękuję za rozmowę.