Obecnie coraz trudniej jest znaleźć czas i chęci na efektowne urządzanie mieszkania i sezonową wymianę dekoracji. Potrzeba wiercenia w ścianach, wymieniania wkrętów czy zakrywania otworów pozostałych po poprzednich ozdobach często zniechęca nas do częstych zmian w aranżacji wnętrza. Na szczęście z pomocą przychodzą rozwiązania, które dzięki swojej innowacyjności i prostocie, pozwalają dać upust wyobraźni, a jednocześnie uchronić nas od zbędnego wysiłku i niepotrzebnego niszczenia ścian. Mowa o haczykach i plastrach montażowych tesa Powerstrips®. Te sprytne produkty pozwalają na zawieszanie na ścianach rozmaitych przedmiotów oraz łatwy demontaż bez uszkadzania powierzchni, na której zostały zamocowane.

SPOSÓB NA BRAK MIEJSCA W SYPIALNI

W sypialni często brakuje półek i schowków, które mogłyby pomieścić elementy garderoby. Sprytnym rozwiązaniem będzie umieszczenie na ścianie zestawu okrągłych pudełek, które będą świetnym zamiennikiem dla tradycyjnych półek, jednocześnie odświeżą wystrój pomieszczenia.


Ich zawieszenie przy użyciu gwoździ byłoby kłopotliwe, ale z pomocą plastrów montażowych Powerstrips® można tego dokonać bez niepotrzebnego bałaganu. Wystarczy, że przymocujesz plastry do pudełek pamiętając o tym, aby dokładnie je docisnąć. Następnie oczyścisz ścianę w miejscu montażu, usuniesz folię ochronną z plastra i mocno dociśniesz pudełko do ściany. Plastry montażowe utrzymują ciężar do 2 kg, co pozwoli ci umieścić na półkach twoje ulubione szale, biżuterię czy perfumy – zachowując przy tym porządek w sypialni.

KUCHENNE DEKORACJE

Urządzanie kuchni wymaga od nas jednocześnie kompromisów i niestandardowych rozwiązań. Łatwiej i przyjemniej jest gotować, gdy przedmioty mają swoje stałe miejsce. Rozwiązania montażowe od tesa® nie spełniają funkcji wyłącznie użytkowej, możesz dzięki nim urządzić kuchnię wedle swojego gustu i stworzyć wyjątkowe dekoracje.
Ciekawym zamiennikiem dla wszelkiego rodzaju gwoździ, wkrętów i kołków są plastry i haczyki tesa Powerstrips® dzięki, którym zamocujesz w swojej kuchni np. wazoniki z kwiatami.


Jak to zrobić? Będziesz potrzebować jedynie małych wazoników, ozdobnego papieru, haczyków tesa Powerstrips® i paru innych drobiazgów, aby dosłownie w kilka chwil nadać kuchennemu wnętrzu oryginalnego wyglądu. Najpierw wytnij z papieru paski, a następnie owiń nimi wazoniki i sklej z tyłu taśmą klejącą (idealna będzie taśma tesafilm®). Oczyść dokładnie powierzchnię ściany spirytusem lub środkiem czyszczącym bez silikonu, po czym zdejmij folię ochronną z plastra montażowego i przymocuj go do ściany dokładnie dociskając. Usuń drugą folię ochronną z plastra, a następnie przymocuj do niego przezroczystą płytkę podstawy haczyka. Umieść haczyk na płytce i pociągnij w dół – aż zablokuje się dokładnie na płytce. Teraz pozostało jedynie przywiązać wstążkę do wazoników i zawiesić je na haczykach. Gotowe! Aranżację możesz dowolnie zmieniać – poprzez wymianę kwiatów, ale również zmieniając umiejscowienie haczyków. Wykorzystując potrójne wieszaki tesa Powerstrips® możesz też stworzyć swoją własną hodowlę ziół.

ZMIANA WYSTROJU W KILKA MINUT

Pokój malca często ulega rozmaitym przemianom. Zmiana zainteresowań, nowy idol, czy chociażby fakt, że nasz szkrab wyrósł już z dotychczasowych dekoracji – wszystko to wymaga umiejętności dopasowania do aktualnych potrzeb dziecka i sporej dozy kreatywności. W takiej sytuacji nieocenione są rozwiązania montażowe tesa, które pozwalają na zmianę wystroju szybko, łatwo i bez pozostawiania zbędnych śladów.


Dzięki plastrom montażowym tesa Powerstrips® sowia rodzinka będzie stabilnie przymocowana do ściany, a jeśli zajdzie taka potrzeba, z łatwością wymienisz motyw. Zawieszanie wszelkiego rodzaju girland również stanie się banalnie proste, dzięki wykorzystaniu haczyków dekoracyjnych od tesa®. Dodatkowym atutem produktów Powerstrips® jest fakt, iż są one bezpieczne dla dziecka. Z tymi innowacyjnymi sposobami mocowania aranżacja dziecięcego pokoju przestanie być wyzwaniem, a stanie się świetną zabawą, w którą bez obaw zaangażujesz swoje pociechy.