Jego cechami charakterystycznymi są graficzne formy, lśniące faktury, stonowane i głębokie odcienie, wzory jak dzieła sztuki natchnionego grafika. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu art deco?

Magnat Ceramic, odcień Szary Piryt

Szlachetne kolory w roli bazy

Podstawą aranżacji mieszkania w stylu art deco są kolory ścian. Powinny być dość ciemne, nasycone, nawiązujące do barw kamieni szlachetnych, wieczornego ogrodu i… malarstwa Tamary Łempickiej. Na tle takich ścian jeszcze bardziej gustownie prezentować się będą eleganckie meble i dodatki z metalu oraz szkła. Dobrym pomysłem jest zastosowanie mocno napigmentowanych farb o mocno kryjącym, satynowym wykończeniu. Do stylu art deco pasować będą takie odcienie jak Grafitowy Marmur, Noc Kairu, Czysty Oliwin, Tajemnica Szafiru z kolekcji ceramicznych produktów Magnat.

Magnat Ceramic, odcień Powabny Diament + Perłowy Dolomit

Dodatki jak dzieła sztuki

Art deco było nurtem w sztuce i architekturze, stanowiącym hołd złożony designowi. W przypadku tego stylu wzornictwo zawsze gra pierwsze skrzypce. W mieszkaniu w takim klimacie nieodzowne będą gustowne meble z egzotycznego drewna i skóry, te nowoczesne, z tworzywa, o ciekawym kształcie albo wykonane z marmuru i metalu. Warto wybrać też inne efektowne elementy, które dodadzą całej aranżacji spójności. Lampa z dmuchanego szkła, lakierowany wazon, chodnik w graficzny wzór idealnie pasują do stylu art deco.

Magnat Ceramic, odcień Mglisty Krzemień

Nastrojowe światło

Mieszkanie stylizowane na art deco wymaga odpowiedniego oświetlenia. Górne, bardzo jasne może zepsuć efekt. Do zbudowania nastroju niezbędne będą boczne źródła światła, na przykład kinkiety montowane na ścianach albo taśmy LED ukryte we wnękach. Żarówki powinny dawać delikatne, ciepłe światło o żółtym zabarwieniu.

Magnat Ceramic, odcień Szmaragdowa Toń