Świecznik, wieniec, obrączka – to oryginalne dekoracje, które z powodzeniem możemy wykonać samemu; szczególnie jesienią. Jak? Co będzie nam potrzebne?

Świecznik

O pusty pojemnik w każdej kuchni nietrudno. Ale do zrobienia jesiennego słoika np. z liściem klonu albo kasztanowca, przydadzą się też kolorowe włóczki i klej uniwersalny. To, jaki wzór ostatecznie ułożymy zależy tylko od naszej inwencji – równie dobrze może to być imię jednego z domowników. (Jeśli nie mamy pomysłu, możemy też skorzystać z szablonów dostępnych w sklepach wnętrzarskich i hipermarketach).

Najpierw narysujmy (lub przerysujmy) wzór na kartce papieru, następnie umieśćmy ją w środku pojemnika, by krok po kroku zacząć przyklejać włóczkę – dzięki rysunkowi, mamy większą szansę, że efekt końcowy będzie taki, jakiego oczekujemy. W podobny sposób możemy też udekorować słoiki na ciastka czy słodycze, a nawet plastikowe pojemniki, w którym na co dzień przechowujemy makaron czy np. ryż.

Wieniec

Do zrobienia jesiennych dekoracji domów możemy też wykorzystać gałązki wikliny – te uformowane w okrąg posłużą np. do zrobienia jesiennego wieńca. Do jego ozdoby możemy potem użyć kasztanów, żołędzi, jarzębiny, zasuszonych liści, a nawet szyszek. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Obrączka

Szyszka jako dekoracja ekologicznej obrączki? Czemu nie! Potrzebne będą dodatkowo: wstążka, drucik i klej uniwersalny. Wstążką bardzo ściśle owijamy drucik, formując jednocześnie obrączkę. Następnie przy użyciu kleju przytwierdzamy do niej ozdobę – szyszkę możemy wcześniej pomalować na dowolnie przez nas wybrany kolor albo jedynie ją polakierować. I całość gotowa!

Kwiaty

Kto by pomyślał, że z kolorowych liści możemy zrobić… kwiaty. Tak, to możliwe! Czego będziemy do tego potrzebować? Około 10 liści jednego gatunku – najlepsze będą klonowe, a do tego dodatkowe: krótkie druciki, nożyczki i tasiemka. Zasada jest jedna: górny fragment liścia składamy do środka, a następnie całość zwijamy w rulon – w ten sposób dokładamy do niego kolejne przygotowane liście – ważne, by każdy następny krok znajdował się nieco wyżej od poprzedniego. Całość co pewien czas usztywniamy drucikami. Ogonki listków na koniec przewiązujemy dekoracyjną wstążką.