Kolory

Przepis na kobiece wnętrze? Jasny marmur w otoczeniu pastelowych, stonowanych kolorów. Pięknie komponuje się z błękitem i pudrowym różem, pasuje do dodatków w odcieniach złota i miedzi. Pastelowa ściana, marmurowy blat stolika kawowego i delikatna porcelanowa zastawa to propozycja dla prawdziwej romantyczki. Miłośnikom stylu eko proponujemy natomiast połączyć jasny marmur z szarościami i beżami.

Warto też przychylnym okiem spojrzeć na mniej oczywiste, rudawe odcienie marmuru. Szczególnie, gdy połączymy je z zielenią: głęboką, butelkową, malachitem, a nawet groszkiem. Marmur taki świetnie będzie również prezentować się na tle beżowej ściany w otoczeniu granatowych, fioletowych i grafitowych dodatków.

Materiały

Marmur jest kamieniem, dlatego lubi towarzystwo naturalnych materiałów. Po pierwsze, drewno. Przy jasnych odcieniach kamienia ładnie prezentuje się bielone lub patynowane, przy ciemniejszych – drewno pomalowane kryjącą emalią z lekko satynowym wykończeniem. Po drugie, miedź. Jeśli decydujemy się na marmur w kuchni lub łazience, pomyślmy o mosiężnej umywalce lub baterii. Na marmurowym blacie dobrze prezentować będzie się także miedziany świecznik lub misa na owoce. Po trzecie, porcelana. Elegancka, monochromatyczna, o prostym i klasycznym designie.