To niewielkie, dwupoziomowe mieszkanie znajduje się w samym sercu starego miasta we francuskim Bordeaux. Jego twórcom na niewielkim metrażu, 45 m², udało się umieścić wszystkie strefy funkcjonalne dużego apartamentu.

Klimatycznie

Ogromnym atutem są okazałe okna usytuowane z czterech stron świata, dzięki którym do mieszkania wpada dużo naturalnego światła. Klimat nadaje także naturalne, jasne drewno, które jest głównym materiałem aranżacyjnym (drewniana podłoga, szafy do zabudowy, kuchnia, biurko) połączone z minimalistycznymi, białymi ścianami.

W poszukiwaniu przestrzeni

Ograniczona przestrzeń narzuca nowe rozwiązania, które służą racjonalnemu zagospodarowaniu powierzchni mieszkania. Projektanci wyszli od wyznaczenia pojedynczych planów i narzucenia im konkretnych funkcji. Pomogło to na środku mieszkania wyznaczyć część dzienną. Znajduje się tam zabudowana ściana z biblioteczką, szafkami i schowkami, a także biurkiem, stołem i wygodnym zestawem wypoczynkowym. Druga część mieszkania przeznaczona jest na niewielką pralnię, kuchnię (zaaranżowaną w formie półwyspu, do którego dostęp jest z każdej strony) oraz schody, które prowadzą na drugie piątro mieszkania. Znajduje się tam pokój sypialniany, łazienka oraz wnęka z przeznaczeniem na garderobę.

Mieszkanie zostało zaprojektowane z ogromną dbałością o detale, dzięki czemu każdy centymetr przestrzeni został racjonalnie zagospodarowany. Efektem prac jest jasny i klimatyczny apartament, którzy sprzyja wypoczynkowi i relaksowi.

FOTO:

Mickaël Martins Afonso

źródło

v2com-newswire.com