Z nad morza

Architekci wnętrz coraz częściej odnoszą się do amerykańskiego stylu Hampton, łączącego w sobie cechy naturalnej elegancji oraz niezobowiązującej atmosfery. Przestrzenie zaaranżowane w opisywanym przez nas stylu odzwierciedlać mają charakter nadmorskich apartamentów. Warto wykorzystać w nich wszelkiego rodzaju dodatki kojarzone z wakacjami. Na ścianach pozawieszać więc można sieci marynarskie, plażowe czapeczki, czy ramki ze zdjęciami z dalekich podróży. Ozdobą mebli okazać się mogą buteleczki z piaskiem, węzły marynarskie, niewielkie kotwice czy różnorodne muszelki.

Światło

Ważnym detalem jest mocno zaakcentowane oświetlenie. Doskonale prezentować będą się abażury metalowo–szklane o geometrycznych kształtach w błyszczących odcieniach złota, srebra czy czerni. Lampy wiszące powinny przykuwać uwagę wielkością. Jeżeli chodzi o oświetlenie stołowe najlepiej prezentują się jasne klosze z materiału. W hamptonowskich wystrojach wnętrz często spotykane są niewielkie reflektory zawieszone z boku luster. Ciekawym urozmaiceniem będzie zawieszenie pomalowanych na jasny kolor ozdobnych lampek naftowych.

Kolory

Przy doborze farb skoncentrujmy się raczej na odcieniach beżu, bieli, błękitu, szarości czy jasnego brązu. Dodatki niebieskiego czy czerwonego będą dobrym uzupełnieniem kolorystycznej całości. Hampton jest bowiem mieszaniną stylów i odcieni, dzięki czemu przy aranżacji wnętrz nie musimy trzymać się ściśle określonych reguł. Elementy ludowe powinny współgrać z wyrafinowaniem i wysublimowanym smakiem.

Misz masz

Różnorodne przedmioty wykorzystywane w nurcie Hampton tylko z pozoru nie pasją do siebie. Pomieszanie drewna i ratanu, pikowanych kanap i bujanych foteli nadaje wnętrzom niepowtarzalnego efektu. Całość podkreślają również lustra czy eleganckie materiały takie jak jedwab, aksamit, len i płótno. Uzupełnieniem są także elementy szklane i dekoracje w stylu marokańskim. Dużą popularnością cieszą się białe drewniane okiennice chroniące przed słońcem w upalne dni.

Podłoga

Najważniejszy element wystroju przestrzennego stanowić powinna podłoga. Spektakularny efekt uzyskamy dzięki położeniu desek dębowych. Odcień brązu sprawi, że wnętrza staną się niezwykle przestronne i eleganckie. Podłogę pokryć można lakierem lub naturalnym olejem w zależności od naszych oczekiwań. Dzięki olejom uzyskamy matowy efekt, z kolei użycie lakieru nada podłodze odpowiedni połysk.

Decydując się na urządzenie mieszkania w nurcie Hampton sprawimy, iż wnętrza pozostaną przestronne i jasne. Ponadto, wakacyjny klimat przywołujący zapach nadmorskich plaż spowoduje że będziemy czuć się zrelaksowani i zadowoleni.