Farby z brokatem to doskonały patent na wprowadzenie do wnętrza eterycznego tchnienia oraz świetlistego blasku. Projektanci wnętrz coraz chętniej zastępują klasyczne farby do malowania ścian nowatorskimi produktami, które stwarzają wiele oryginalnych i niecodziennych możliwości. Ważna jest nie tylko barwa ściany, ale także wielowymiarowość powierzchni, jej interesująca struktura oraz atrakcyjne efekty wizualne.

Wybór idealny

Ozdobione brokatem ściany sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Kto nie marzy o jasnym i przytulnym salonie pełnym słonecznego blasku, pałającej pozytywną energią kuchni lub magicznej sypialni? Metaliczne drobinki ozdobią także pokój dziecka – w końcu dzieciaki uwielbiają błyskotki, a pokój księżniczki lub kosmonauty nie obejdzie się bez „gwiezdnego pyłu”.

Połyskujące ściany będą stanowiły piękne uzupełnienie eleganckich i wytwornych aranżacji. Mieniące się drobinki doskonale odbiją światło, powiększając optycznie wnętrze i przy okazji rozświetlą jego charakter.

En total

Sposobów na zastosowanie tego typu ozdoby ściennej jest wiele. Dekoracyjną farbę można zastosować w całym pokoju – wtedy jednak warto zdecydować się na jasne i delikatne kolory, które nie przytłoczą wnętrza. Biel, beż oraz szarości nadają się do tego zadania idealnie, ponieważ pozwolą na uniknięcie kiczowatego efektu oraz sprawią, ze każde pomieszczenie będzie wyglądało świeżo i radośnie.

Modny dodatek

Ciekawym pomysłem jest połączenie farb z efektem brokatu z tradycyjnymi farbami matowymi. Malując jedną lub dwie ściany w pomieszczeniu połyskującymi farbami sprawimy, że staną się centralnym punktem pomieszczenia, a zastosowana na pozostałych powierzchniach matowa farba dodatkowo wzmocni świetliste wrażenie.

Modnym rozwiązaniem są także różnego typu wzory na ścianach. Polecane są pasy, koła, trójkąty oraz romby, które z powodzeniem mogą zastąpić inne dekoracje, takie jak chociażby obrazy, czy plakaty. Geometryczne wzory na ścianach są niezwykle nowoczesnym i atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób nielubiących nudy.

Do hitów tego sezonu należą pastelowe odcienie szarości oraz błękitu. Złote drobinki natomiast wydobywają piękno przede wszystkim z ciepłych kolorów. Cytrynowe, rubinowe i beżowe powierzchnie, dzięki odrobinie złotego blasku zyskują moc pozytywnej energii.

Wybieramy farbę

Jeśli chcemy całkowicie odmienić nasze wnętrze warto sięgnąć po dekoracyjną farbę strukturalną Magnat Style Metallici. Wystarczy jedna warstwa farby, aby ściany pokryły się dekoracyjną strukturą z metalicznymi drobinkami. Farby dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nasze ściany mogą wyglądać subtelnie lub wyraziście i kontrastowo.

Jeśli natomiast jesteśmy zadowoleni z koloru naszych ścian i tylko chcemy dodać im odrobinę efektu w stylu glamour, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie Lakieru Rustykalnego MAGNAT Style. W tym przypadku brokat dodajemy samodzielnie, dlatego intensywność połysku zależy wyłącznie od nas.

Spektakularny efekt możemy uzyskać dzięki połączeniu Lakieru Rustykalnego MAGNAT style z tynkiem strukturalnym. Surowy i szorstki beton muśnięty brokatem zyska zupełnie nową i delikatną jakość.