Północne światło w salonie

Otwarte przestrzenie bajecznej Islandii czy surowy krajobraz koła podbiegunowego w Norwegii niezmiennie zachwycają podróżników dając im poczucie wolności i swobody. Również miłośnicy jasnych i przestronnych wnętrz chętnie inspirują się daleką Północą podczas urządzania swoich domów i mieszkań.

Chcecie nadać przestronności swojemu wnętrzu? Wybierajcie jasne kolory! W tym sezonie proponujemy sięgnąć po subtelny i orzeźwiający błękit oraz stonowaną i uniwersalną szarość. Ściany pomalowane kolorem Śnieżka Satynowa Sekretne Wyzwanie 538 i Sekretne Spojrzenie 540 wniosą do naszego wnętrza spokój i świeżość sprzyjając tym samym wypoczynkowi i relaksowi. Błękit jest niezwykle wdzięcznym kolorem w aranżacji wnętrz. Doskonale pasuje do surowego wystroju minimalistycznego, jednocześnie często pojawiając się w aranżacjach w stylu prowansalskim, rustykalnym czy klasycznym. Do jasnego niebieskiego dobierzemy z łatwością dodatki. Pasować będzie zarówno przecierane białe drewno, jak i dekoracje w kolorze złotym i srebrnym.

Dotyk koloru w kuchni

Kuchnia jest centrum życia rodzinnego i ulubionym miejscem wszystkich domowników. Dlatego do jej urządzenia powinniśmy podejść z ogromną skrupulatnością i rozwagą. Tak samo ważne, jak funkcjonalne rozplanowanie mebli i sprzętów kuchennych, istotne są również jej walory estetyczne: kolor ścian, materiał wykończeniowy szafek i blatów, oświetlenie.

W kuchni świetnie sprawdzają się ciepłe kolory off-white, które nadają wnętrzu przytulności oraz pobudzają apetyt. Szczególnie pożądane są jasne odcienie, np. Śnieżka Kuchnia- łazienka Zniewalająca Wanilia 803M, która świetnie komponować będzie się z utra modnymi obecnie dodatkami w kolorze złota i miedzi, a także klasycznym marmurem, nadającym naszej kuchni szyku i elegancji. A jeśli zależy nam na większym kontraście połączmy stonowane kolory „cieliste” z nieco wyraźniejszymi odcieniami koralowymi.

Powrót do przyszłości w sypialni

Z przeszłości w przyszłość- tak krótko można określić rozwijający się trend w budownictwie i aranżacji wnętrz polegający na adaptacji starych fabryk, browarów, młynów czy magazynów na cele mieszkalne. W tych industrialnych i surowych murach powstają nowoczesne i przestronne mieszkania, którym jednak nie brakuje przytulności i klimatu.

W tym roku nie bójmy się odważnych decyzji i wprowadzajmy do naszych wnętrz ciemne kolory i śmiałe dodatki. Efekt WOW wywoła z pewnością ściana pomalowana farbą Śnieżka Barwy Natury Cisza o Zmierzchu 166 zestawiona z jasnym i stonowanym kolorem Śnieżka Barwy Natury Stalowe Magnolie 156. Kolory te świetnie prezentować będą się w towarzystwie betonu, chromowanej stali, a także jasnego drewna. Dzięki starannie dobranym dekoracjom i dodatkom sypialnia utrzymana w tonacji szarości i popielu może stać się niezwykle przytulna i sprzyjać wypoczynkowi. Podobno człowiek przesypia 1/3 swojego życia. Ta ciekawostka niech uświadomi nam, jak ważna jest aranżacja naszej sypialni…