Biel daje nieograniczone możliwości budowania nastroju, dzięki idealnemu komponowaniu się z naturalnym drewnem, chromowaną stalą, czy kolorowym plastikiem. Nadaje wnętrzu wrażenie sterylnej czystości i optycznie je powiększa, tworząc wrażenie przestronności. Jeśli chcemy ożywić pomieszczenie, nadać mu dodatkowego szyku i podkreślić jego nowoczesny charakter, warto sięgnąć po kolory z palety szarości, która zaskakuje mnogością odcieni.

Kolory idealne

Wybór koloru powinien być uzależniony od wielkości wnętrza. Duży metraż pozwala na zastosowanie ciemnych i intensywnych barw, takich jak grafit czy popiel. Wnętrze nie musi być jednolite kolorystycznie. Jedna ciemniejsza ściana, pomalowana farbą Śnieżka Barwy Natury Cisza O Zmierzchu 166 może być interesującym akcentem, szczególnie pożądanym w minimalistycznych i industrialnych pomieszczeniach. Miejsce, które chcemy podkreślić powinno kontrastować z jaśniejszym tłem. Farba Śnieżka Barwy Natury Majowa Konwalia 173 jest idealnym kolorem bazowym pozwalającym przy okazji wydobyć piękno mebli i dodatków. Jasny szary, niemal biały, optycznie powiększy wnętrze. Pomalowanie salonu farbą Śnieżka Barwy Natury Stalowe Magnolie 156 z pewnością nada mieszkaniu lekkości i oddechu oraz sprawi, że stanie się ono przestronne i eleganckie, w iście paryskim stylu.

W kuchni od zachodu lub południa, w której dominuje ciepłe światło, można użyć chłodniejszej gamy kolorów. Biel przełamana kroplą błękitu świetnie koresponduje z drewnianymi meblami i białymi dodatkami. Kuchnia, w której zastosujemy np. Śnieżka Kuchnia – Łazienka 805M Grota Solna stanie się bardzo modna i nowoczesna.

Podłoga

Jeśli chcemy uzyskać efekt nowoczesnego salonu, warto pomyśleć o pomalowaniu podłogi na biało, szaro lub czarno.
Z kolei naturalna podłoga drewniana nada wnętrzu przytulności i ciepła. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, często stosowanym w państwach skandynawskich, jest ługowanie, dzięki któremu otrzymamy szarobiały odcień, nie tracąc struktury podłogi drewnianej. Niezależnie od tego, co wybierzemy, pamiętajmy, że zadbana podłoga jest prawdziwą ozdobą domu. Warto więc co jakiś czas odnowić jej powierzchnię i sięgnąć po produkty VIDARON, które chronią, dekorują i impregnują drewno (więcej na www.vidaron.pl).

Dodatki

Szarości i biel doskonale współgrają z meblami z naturalnego drewna. Doskonałym uzupełnieniem jasnego i neutralnego
wnętrza będzie prosty drewniany stół, który pozwoli nam stworzyć przytulny i inspirujący klimat.

Czarne dodatki na tle bieli i szarości wyglądają bardzo efektownie i wprowadzają do mieszkania klimat retro. Uwagę może przykuwać np. stojąca lampa w stylu vintage, galeria rodzinnych zdjęć w symetrycznie zestawionych czarnych ramkach lub ciemne nowoczesne krzesła w jadalni. Pamiętajmy, aby rozmieszczając dodatki, starać się unikać niepotrzebnego chaosu i rozgardiaszu.

Zdjęcia:
1. Fotel, IKEA
2. Bundle Lampion, Home&You
3. Stolik Palu, La Forma, LePukka.pl