Róż z zielenią

Jesteśmy przyzwyczajeni do pastelowych kombinacji pudrowego różu z orzeźwiającą miętą, ale połączenie butelkowej zieleni z różem wpadającym w kolor fiołkowy wielu może mocno zdziwić. Do odważnych świat należy! Ściany pomalowane odcieniem zgaszonego różu idealnie nadają się do przestronnych, klasycznych wnętrz urządzonych w stylu glam. Dodatkowego charakteru z pewnością dodadzą połyskliwe dodatki, satynowe poduszki, kryształowe lustra i… kanapa obita pluszową tkaniną w szlachetnym kolorze butelkowej zieleni.

Błękit z czerwienią

Pomalowaliśmy ściany kolorem błękitnym i zdecydowaliśmy się na meble w jasnym i delikatnym odcieniu niebieskiego. Jeśli chcemy uniknąć nudy i monotonni, powinniśmy sięgnąć po mocny kolorystyczny kontrast, na przykład intensywną i gorącą czerwień. Świetnie prezentować będzie się ona w dodatkach, obiciach krzeseł, a także jako kolor klosza lampy zawieszonej nad stołem. Dzięki tym niewielkim zabiegom nasze wnętrze nabierze niezwykle wyrazistego charakteru.

Niebieski ze złotem

Dla wielu głęboki i intensywny kolor niebieski wpadający w turkus w sposób naturalny łączy się ze srebrem. Warto jednak pokusić się o eksperyment i ocieplić wnętrze dodatkami i detalami w kolorze ciepłego, połyskliwego złota. Nie musi ich być zbyt wiele. Przeciwnie, turkusowa ściana sama w sobie jest już niezwykle dekoracyjna i jest bohaterem pierwszego planu. Złote akcenty mają jedynie przełamać jej zimny charakter i podkreślić oryginalność aranżacji.