Łazienka

Na pierwszy rzut oka urządzenie łazienki na poddaszu to ogromne wyzwanie. Wydaje się, że w tego typu pomieszczeniach trudno, w sposób funkcjonalny i estetyczny, rozplanować miejsce dla sprzętów i armatury łazienkowej. Nic bardziej mylnego! Wykorzystajmy skosy i załamania do stworzenia niezwykle ciekawej aranżacji. Za pomocą ścianek działowych stwórzmy mini pokoik kąpielowy z przeszkleniami. Umieścimy tam obszerną kabinę prysznicową z kamienną ławeczką oraz miejscem na kosmetyki.

Przestrzeń między skosami, a ścianami działowymi wykorzystajmy na schowki i dyskretną toaletę. Dzięki oknom dachowym, nasza łazienka będzie jasna i przestrzenna. Wyjątkowy charakter pomieszczenia warto podkreślić kolorem, np. słonecznym żółtym. Jeśli dysponujemy większym metraże, z pewnością wystarczy miejsca również na stylową wannę.

Sypialnia

Mieszkanie na poddaszu jest niezwykle klimatyczne. Uroku dodają przede wszystkim wyeksponowane belki stropowe, szczególnie te pomalowane bezbarwnym lakierem, który nie zasłania naturalnego usłojenia drewna. Świetne kontrastować będą z białymi ścianami i drewnianymi ramami okien dachowych. Na ścianie działowej możemy pozwolić sobie na bardziej intensywny kolor, np. Śnieżka Satynowa Dotyk Południa 552.

Jeśli urządzamy mieszkanie w starej zabudowie, warto skuć tynki i odkryć cegłę na ścianie, a po jej dokładnej renowacji, pomalować ścianę farbą. Aranżacja ta świetnie wyglądać będzie w sypialni. Drewniane belki, ceglana ściana oraz proste w formie meble i dodatki pozwolą nam wyczarować wyjątkową atmosferę, która będzie sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi.

Kuchnia

Urządzając kuchnię na poddaszu przede wszystkim zadbajmy o dobre oświetlenie, dzięki któremu będziemy mieć odpowiedni komfort podczas gotowania. Wsparciem dla naturalnego światła z okien dachowych mogą być lampy punktowe zamontowane na podwieszanym suficie. Szafki z blatem roboczym oraz sprzętami kuchennymi najlepiej umieścić na ścianie działowej lub nośnej, przestrzeń pod skosami natomiast możemy zaaranżować na dodatkowe schowki i kącik jadalny.

W niewielkiej kuchni na poddaszu sprawdzą się jasne ściany oraz meble, które optycznie powiększą pomieszczenie i nadadzą mu lekkości. Niezwykle efektownie wyglądać będą także postarzone wizualnie belki. W tym celu przydadzą się kolorowe bejce lub farby do patynowania i robienia przecierek.