Pastelowe barwy przywodzą na myśl lata 50. ubiegłego wieku i stylistkę vintage. Kojarzą się z pewną nostalgią, ale doskonale współgrają także z nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Gołąbkowe błękity, koralowe róże, seledynowe zielenie tworzą doskonałe tło dla drewnianych, gustownych mebli, miedzianych detali oraz tkanin o geometrycznych, dużych wzorach.

Ściany w pastelowych kolorach to idealny sposób na to, by we wnętrzu naszego domu stworzyć miłą, relaksującą atmosferę. Czas wydaje się płynąć wolniej, a nasze zmysły są uspokojone.

Pamiętajmy, że pastele to mocniejsze barwy wymieszane z bielą. Dlatego też nic tak dobrze nie komponuje się z nimi jak kolor biały. Pomieszczenie, w którym zastosujemy np. Śnieżka Barwy Natury 105 Letni Poranek, czy Śnieżka Barwy Natury 103 Azalia Łososiowa i połączymy go z kolorem białym nabiorze lekkości i harmonii. W takim wnętrzu na pewno poczujemy się świeżo, będziemy mogli się doskonale zrelaksować i wyciszyć.

PASTELOWE dodatki

Warto powtórzyć wybrany przez siebie pastelowy kolor także na dodatkach, które dopełnią całości aranżacji. Miętowy wazon? A może pudrowe poduszki i świece? Jeśli postawimy przy tym na białe, stonowane meble i jasny, biały sufit – możemy mieć pewność, że efekt będzie harmonijny i spójny. Pamiętaj też o świeżych kwiatach w wazonie i filiżance ulubionej herbaty…