Turkus to nowy czarny! To kolor, który daje ogromne możliwości aranżacyjne, pasuje do każdego stylu i pomieszczenia. Z jednej strony jest bardzo intensywną barwą, z drugiej zaś wprowadza do wnętrza spokój i równowagę. Ma też ogromne walory dekoracyjne. Zawsze gdy tylko się pojawia, mieszkanie zyskuje nowy charakter.

Kojący oko turkus

Turkus sprawdza się w zasadzie w każdym typie pomieszczeń. Jako kolor morskiej wody będzie świetnym elementem wystroju łazienki. Turkusowe akcenty pożądane są również w kuchni i przedpokoju, szczególnie w otoczeniu jasnych barw. Jednak ze względu na relaksujące właściwości, turkus wyjątkowo chętnie stosuje się w sypialni i salonie, czyli wnętrzach służących wypoczynkowi i regeneracji sił. Czasem wystarczy jeden wyraźny akcent, na przykład turkusowa narzuta na łóżko lub obicie fotela. Warto też postawić na odważniejszą aranżacje i zdecydować się na pomalowanie ścian tym kolorem, na przykład farbą MAGNAT CERAMIC C39 Naturalny Turkus lub jaśniejszym odcieniem MAGNAT CERAMIC C38 Szmaragdowa Toń. Co więcej, dzięki temu, że jest to zimna barwa, optycznie powiększająca przestrzeń, stosować ją można również w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Powinny one być jednak bardzo nasłonecznione.

W zestawie

Turkusowy jest bardzo intensywny, dlatego trzeba umiejętnie łączyć go z innymi kolorami. Najlepsze są kombinacje z udziałem bieli oraz subtelnych kolorów ziemi, na przykład szarością, brązem, beżem czy odcieniami kremowymi. Turkusowa ściana bardzo dobrze będzie prezentować się na tle innych pomalowanych farbą MAGNAT CERAMIC C10 Szlachetny Kryształ lub C4 Perła Północy. Doskonale współgrać będą z nimi dodatki wykonane z naturalnych materiałów: drewna, wikliny, czy ceramiki. Bardzo ciekawie wygląda również połączenie turkusu z szarościami, szczególnie we wnętrzach urządzonych w stylu industrialnym. W tym wypadku warto sięgnąć po strukturę dekoracyjną MAGNAT Style Micatto, kolor Hematyt PB P16, która w świetny sposób imituje gładki cement z lśniącymi cząsteczkami miki. Taka kombinacja sprawi, że surowe i minimalistyczne przestrzenie zyskają na przytulności i lekkości.

Kontrast

Ci, którzy lubią mocne i wyraziste kontrasty, mogą połączyć turkus z zielenią, różem lub fioletem na przykład kolorem farby MAGNAT CERAMIC C41 Zielony Diament lub MAGNAT CERAMIC C35 Wrzosowy Rodonit. Takie zestawy kolorystyczne pasują do stylowych i wyrafinowanych kobiecych wnętrz, które dopełniają kwieciste ornamenty i subtelne dodatki. Można po nie również sięgnąć, urządzając dom w stylu glamour, pełnym kryształowych i posrebrzanych dodatków oraz lśniących powierzchni. Turkus świetnie też będzie wyglądał w pokoku dziecięcym.