Ciemny granat, kobalt, kolor chabrowy, lazurowy czy błękitny to odcienie niebieskiego polecane prawdziwym koneserom dobrze urządzonych wnętrz. Pasują zarówno do surowego wystroju minimalistycznego, jak i klasycznych aranżacji utrzymanych w duchu rustykalnym lub prowansalskim. Ale nie tylko. Kolor niebieski, kojarzony z krystalicznie czystą wodą, świeżym powietrzem i bezchmurnym niebem, świetnie też czuje się w towarzystwie piaskowych beżów, orzeźwiających bieli czy kwitnących pasteli, tworząc wyjątkowy wystrój w stylu prawdziwej letniej rezydencji.

W Saint Tropez

Styl marynistyczny wywodzi się z wystroju tradycyjnych domków plażowych na południu Francji. Dziś ma status ponadczasowego klasyka, który nigdy nie wychodzi z mody. Na całym świecie pokochano motyw biało-granatowych pasów, którymi zdobi się ściany, obicia kanap, poszewki poduszek czy porcelanową zastawę. Podstawą stylu marynistycznego jest kolor niebieski, np. Śnieżka Barwy Natury Chabrowa Polana 164, naturalne lub bielone drewno, dodatki z wikliny i rattanu oraz dekoracje nawiązujące do morskiej tradycji i fauny.

Urok Skandynawii

Skandynawski zmysł w urządzaniu wnętrz doceniany jest na całym świecie. Jasne i harmonijne wnętrza pełne prostych, ale wyrazistych dodatków, naturalne materiały, surowe i drewniane meble tworzą wyjątkowy nastrój i atmosferę. W mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim króluje jasna i stonowana kolorystyka. Biele i szarości często przełamuje się kolorem niebieskim, np. farbą Śnieżka Satynowa Sekretne Wyznanie 538, który daje efekt świeżości i wzbogaca wnętrze o mocny akcent kolorystyczny.

Hampton Style

Nazwa stylu pochodzi od nadmorskiej miejscowości położonej niedaleko Nowego Jorku, w której zamożni nowojorczycy mają swoje okazałe letnie rezydencje. Charakteryzuje się łączeniem nowoczesności z klasycznym stylem rustykalnym i art déco; wykorzystuje wysokiej jakości materiały, dba o detale oraz sięga po eleganckie wzory i kolory. We wnętrzach, urządzonych w stylu hampton, dominuje jasna kolorystyka z przewagą różnych odcieni błękitów, które łączą się z bielą, beżem i delikatną szarością. Szyku dodają meble wykonane ze szlachetnych gatunków drewna, ciekawie zdobione żyrandole, lustra i chromowane dekoracje.