Kolor to słowo klucz! Dzięki niemu Twoje wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru. Chcesz powrotu do natury? Przemaluj ściany na zielono! Marzy ci się styl glamour? Postaw na fiolet! Możliwości są praktycznie nieograniczone, bo i wybór barw farb Śnieżka jest naprawdę szeroki.

Poniżej prezentujemy cztery wersje kolorystyczne tego samego pomieszczenia. Metamorfozie został poddany przestronny, jasny salon. W pokoju znajduje się biała sofa narożnikowa, a także drewniane meble w kolorze ciemnego brązu. Aranżację uzupełniają stojące lampy, biały wazon oraz kolorowe poduszki.

Powrót do natury (1)

To propozycja dla tych, którzy w codziennym pędzie tęsknią za odrobiną wytchnienia i z miejskiej dżungli chcą choć na chwilę przenieść się na pachnącą łąkę. Ściany pomalowano na jasnozielony kolor (Śnieżka Barwy Natury – 119 RAJSKIE JABŁUSZKO), a znajdujące się na nich panele pokryto delikatną żółcią (152 – SŁONECZNY PORANEK). Na kanapie ułożono poduszki w barwach odpowiadających otoczeniu – są więc zielenie, żółcie i brązy. Taka kolorystyka dodaje energii i jednocześnie działa odprężająco. W takim salonie nie raz naładujesz swoje baterie!

Zmysłowa czerwień (2)

Jeśli zależy Ci na tym, by salon był przede wszystkim miejscem, w którym nakarmisz zmysły – postaw na ciepłe, intensywne barwy, np. czerwienie i pomarańcze. Pierwszym kolorem (118 – MALINOWY OGRÓD) pokryto ściany, a drugim (122 – ZACHODZĄCE SŁOŃCE) – panele. Taki dobór barw sprawia, że pomieszczenie wydaje się nieco mniejsze i ciemniejsze, co sprzyja atmosferze wyciszenia i intymności. Czerwone ściany bez wątpienia zrobią też ogromne wrażenie na gościach!

Szykowna szarość (3)

Szare nie musi być nudne! Odpowiednio dobrane szarości mogą mieć rewelacyjny wpływ na pomieszczenie. W naszej propozycji jasny, szary kolor (160 – GÓRSKA ŚCIEŻKA) jest dominującą barwą na ścianach, którą uzupełniają białe akcenty (148 – LILIA WODNA). Takie połączenie kolorów sprawia, że salon robi wrażenie bardzo jasnego, przestronnego i swobodnego. Uzupełnieniem aranżacji są poduszki i klosze w kolorze fioletowym. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą do swojego domu wprowadzić nieco nowoczesności, jednocześnie wystrzegając się ekstrawagancji.

Błysk glamour (4)

Obecność fioletu sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego, eleganckiego i nieco intrygującego charakteru. Intensywnym fioletem (155 – GÓRSKI KROKUS) pomalowano dwie ze ścian, podkreślając w ten sposób kanapę i stolik. Resztę ścian oraz panele pokryto jasną, wrzosową farbą (110 – JESIENNE WRZOSOWISKO), co nadało lekkości całej aranżacji. Zastosowane meble i dodatki doskonale uzupełniają całość. Z powodzeniem jednak tę aranżację można wzbogacić elementami stylu glamour, dla którego fiolet jest idealnym tłem – zdobne lampy, lustra, błyszczące bibeloty.