Nieprzemijająca moda

Biel we wnętrzach była modna kiedyś i jest modna dzisiaj: nic dziwnego, jest bowiem ponadczasowa w swej elegancji. Sięgają po nią ludzie niezależnie od wieku czy stylu życia i świetnie sprawdza się zarówno w dużym domu na wsi jak i w dwudziestometrowej kawalerce w bloku. Najważniejszą składową każdego wnętrza są ściany, dlatego z rozwagą należy wybrać dobrej jakości farbę.

Matowa lateksowa farba do wnętrz Śnieżka Max Latex będzie idealna w każdej sytuacji, jest bowiem śnieżnobiała i tworzy powłoki odporne na zmywanie. Można ją nakładać na różnorodne powierzchnie, między innymi podłoża gipsowe, beton, płyty gipsowo-kartonowe i drewno.

Urządzamy

Przy wyborze białych mebli należy pamiętać o tym, by były one jak najbardziej praktyczne. Muszą być też nieskazitelnie czyste, bo nic tak nie psuje estetyki wnętrza jak widoczny na pierwszy rzut oka brud. Salon to przestrzeń bardzo narażona na zabrudzenia: to tu jemy przekąski oglądając telewizję i bawimy z psem. W związku z tym, zdecydujmy się na takie kanapy i fotele, których obicia są rozbieralne i łatwo można je samodzielnie wyprać. W kuchni świetnie sprawdzą się szafki o lakierowanych frontach, najłatwiej je bowiem utrzymać w czystości. Najlepiej jeśli szafki ciągnąć się będą do samego sufitu – wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie kuchenne przybory będą schowane i nie zaburzą idealnej harmonii. Łazienka to przestrzeń, która najbardziej kojarzy nam się z bielą: tradycyjnie urządzano ją w białych kafelkach i z białą armaturą.

Zabawa w chowanego

Pamiętajmy, że naczelną zasadą, jakiej powinniśmy się trzymać, jeśli zdecydowaliśmy się na białe wnętrza, jest konsekwencja w chowaniu zbędnych przedmiotów, które mogą popsuć wrażenie porządku i czystości, na jakim nam zależy. W łazience pamiętajmy, by pochować kosmetyki, które swoimi kolorowymi opakowaniami wprowadzą nieprzyjemny dysonans. Kup kilka pojemników, do których przelejesz szampon i mydło; resztę kosmetyków, których nie używasz na co dzień, pochowaj do szafek.

Gdzie dać kolor?

W każdym wnętrzu pojawią się elementy, których nie damy rady podporządkować bieli, specjalnie możemy więc je wyróżnić. Książki z kolorowymi grzbietami czy płyty muzyczne będą się najlepiej prezentowały na białych półkach lub w białej biblioteczce, zaś kolorowa kolekcja ceramiki zalśni nowym blaskiem wyeksponowana w białym kredensie. W łazience zaszalej z kolorem na puszystych ręcznikach czy dywaniku łazienkowym. Pamiętaj, że kolory i wzory, które pojawiają się w białym wnętrzu, są bardziej zauważalne – każdy zakup dokładnie więc przemyśl. Najbezpieczniej sięgać po dodatki inspirowane naturą – twoje wnętrze wizualnie ocieplą rośliny i drewno.