Sypialnia z tysiąca i jednej nocy

Grynszpan – czy to jeszcze zielony, morski, a może turkus? To kolor patyny miedzianej, odcień zieleni połączonej z niebieskim, nazywany też perską zielenią.

Jego orientalny charakter idealnie sprawdzi się w aranżacji baśniowej sypialni, pogłębiając atmosferę spokoju i relaksu. Idealnym dopełnieniem grynszpanowych ścian będzie kolorowy dywan kilim z etnicznym wzorem.

Malachitowy salon

W średniowieczu ozdabiano nim insygnia władców, relikwiarze i księgi. Malachit – odcień ciemnej zieleni tego naturalnego minerału to propozycja do dużych pomieszczeń. Jest doskonałym wyborem do salonu – nada mu klasycznej elegancji.

Jeśli lubimy odważne aranżacje, ciekawy efekt uzyskamy przełamując barwę wyrazistymi akcentami w kolorze fioletu. W delikatniejszej odsłonie głęboką zieleń zestawmy z beżem i bielą, a w wersji glamour ze złotem w odcieniu ochry.

Apetyczny zielony groszek

Ten świeży i soczysty odcień zieleni pobudza apetyt, dlatego doskonale sprawdzi się w kuchni i jadalni.

W zestawieniu z innymi kolorami o podobnych właściwościach – czerwonym, pomarańczowym a nawet żółtym – będzie wyśmienitym tłem do codziennych posiłków w gronie rodziny i przyjaciół. Groszkowe ściany dobrze współgrają z białą zabudową lub drewnianymi meblami.

Zdjęcie główne: TK Maxx
Aranżacje: Śnieżka Satynowa