Pomoc dla mola książkowego

Moda na domowe biblioteki trwa. Ten praktyczny gadżet nie tylko pozwoli Wam sięgnąć po rzeczy z najwyższej półki, ale i urozmaici wnętrze: zestawiony z klasyczną bielą lub drewnem będzie „puszczeniem oka” do Twoich gości. Łączy funkcjonalność (od czasu do czasu możesz go potraktować jako podstawkę pod wazon czy stolik na lampkę wina i gazety) z trwałością. Stopnie są antypoślizgowe.

Drabinka Upper Kartell, cena: ok. 1000 zł. Kupisz w sklepie www.deco24.pl

A czas płynie…

Wyjątkowy zegarek nadaje się do powieszenia na ścianie. Pomalowany jest ręcznie farbami akrylowymi i zabezpieczony ekologicznym lakierem. Atmosfera jaką tworzy pozwala przychylnie spojrzeć na mijający czas, który tak bezlitośnie odmierza.

Zegar KwadrokOLOr blu Artma Studio, cena: ok. 80 zł. Kupisz w sklepie www.decobazaar.com

Zaskakujące powitanie

Odrobina sztuki w Twoim domu? Czemu nie… Ręcznie robiona seria wieszaków na ścianę prezentuje wymowne gesty w zdecydowanych kolorach (do wyboru): czarny, czerwony, biały, różowy i pomarańczowy. Ten prezentowany obok ozdobi przedpokój, przytrzyma palto ale i … przywita gości.

Wieszak Shake Hand Job Thelermont Hupton, cena: ok. 430 zł. Kupisz w sklepie www.hiddenartshop.com

Tam, gdzie chodzi się piechotą

Berło pomimo swej królewskiej konotacji często przybiera mało interesujące formy w naszych domach – przedmiotu dalece praktycznego i tak samo nieciekawego i mało estetycznego. Zamiast więc straszyć może udawać kwiatka lub kaktusa. Inne spojrzenie na te codzienne sprawy można znaleźć w sklepach Red Onion (na przykład w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7) założonych przez polsko-kanadyjską parę.

Szczotka do toalety Cactus Red Onion, cena: ok. 100 zł. Kupisz w sklepie www.redonion.pl

Uczta u Cezara

Uśmiechnięta Rzymianka ubrana w antyczne peplum podaje przyprawy – tak byśmy mogli jedząc w naszym domu poczuć się jak na dawnej biesiadzie. By dopełnić efektu, karafki na oliwę i ocet przypominają kształtem starożytne amfory. Zestaw zrobiony jest z najwyższej jakości stali chromowanej, szkła oraz barwionego polipropylenu.

Zestaw do płynnych przypraw Campagnuola Bugatti, cena: ok. 450 zł. Kupisz w sklepie www.smakprostoty.pl