Akrobacje na ścianie

Zegary już dawno przestały pełnić jedynie funkcję czasomierzy. W domowych zaciszach przede wszystkim zdobią wnętrza. Średnica tego gadżetu ma 70 cm. Ręce akrobatki (krótka wskazówka) odmierzają godziny, a jej ciało (długa wskazówka) wybija każdą minutę.

Zegar ścienny femme Nextime, cena: ok. 200 zł. Kupisz w sklepie www.sklep.meble.pl

Niby ptak, a nie fruwa

Lampa wykonana jest z lakierowanego metalu i dmuchanego szkła. Daje przyjemne przyćmione światło przez barwione matowe szkło. Interpretacja kształtu jest dowolna, choć podobno projektant inspirował się ptakiem.

Lampa stojąca Coco Froscarini, cena: ok. 1650 zł. Kupisz w sklepie www.platine.pl

Blask bijący z kuchenki

To cudo z gwizdkiem pomieści 1,1 litra wody, czyli obsłuży cztery pełne filiżanki. Podwójna warstwa emalii odporna na wszelkie zniszczenia i zabrudzenia odpowiedzialna jest też za oszałamiający efekt wizualny.

Czajnik Demi Le Creuset, cena: ok. 330 zł. Kupisz w sklepie www.rossi.pl

Dla oka i… nosa

Designerskie kosze na śmieci zrobiły sporo zamieszania już wiele lat temu. Łączą estetykę z funkcjonalnością, bo oprócz pociechy dla oka są też łaskawe dla naszego nosa – materiały, z których są wykonane izolują wszelkie zapachy. Firma Wesco specjalizuje się w produkcji koszy na śmieci od 150 lat – i od tego czasu wyznacza trendy przypominając, że ten przedmiot nie jest niczym wstydliwym i wymagającym schowania.

Kosz na śmieci CapBoy Wesco, cena: ok. 400 zł. Kupisz w sklepie www.czerwonamaszyna.pl