Można nawet powiedzieć, że drewniane budownictwo przeżywa renesans, szczególnie w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych. W Polsce takie rozwiązania nie są powszechne, jednak trend wciąż się rozwija, a zainteresowanie domami z drewna rośnie.

W rytmie eko

Drewniane domy doceniane są przede wszystkim przez osoby, które szukają domowego ciepła oraz naturalnych i ekologicznych rozwiązań. Poza atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym i wewnętrznym, do zalet drewnianych domów bezwzględnie należy zaliczyć łatwość transportu, montażu oraz łatwość poprowadzenia instalacji. Warto także wiedzieć, że drewniane domy, dzięki niewielkiej grubości ścian, posiadają większą powierzchnię wewnątrz domu. Mimo, że ściany są stosunkowo cienkie, zapewniają dobrą izolacyjność, co gwarantuje niskie koszty eksploatacyjne.

Przełamujemy mity

Sceptycy pewnie zaczną wymieniać minusy i zagrożenia wynikające z zastosowania tego typu rozwiązania – przede wszystkim należy pamiętać o konserwacji drewna, możliwości uszkodzenia lub choroby belek. Ponadto drewno jest materiałem łatwopalnym i mniej odpornym na warunki atmosferyczne niż domy budowane z cegły. Warto także pamiętać o atakach korników. Specjaliści zapewniają jednak, że obecne, zaawansowane technologie oraz skuteczne impregnaty eliminują całkowicie wszelkie problemy i zagrożenia, pozwalając na budowę wytrzymałych i długowiecznych domów całorocznych. Wystarczy zapoznać się z bogatą ofertą produktów marki VIDARON, które przeznaczone są do kompleksowej ochrony drewna.

Gdy zdecydujemy się na drewniany dom, z całą pewnością zyskamy niepowtarzalną atmosferę i klimat, którego nie zapewni nam żaden inny materiał.

W każdym stylu

Wystarczy spojrzeć na szeroką gamę projektów drewnianych domów, żeby zakochać się w nich bezpowrotnie. Do wyboru mamy tradycyjne góralskie chaty oraz nowoczesne domy o minimalistycznej bryle, które doskonale wpiszą się w miejski krajobraz. Bryła to jednak zaledwie punkt wyjścia do wspaniałych aranżacji. Drewniany płot i zielony ogród dopełnią dzieła.
Warto także na koniec wspomnieć o wnętrzu. Urok drewnianych belek nie wymaga dodatkowych ozdób. Można wykorzystać jego potencjał do stworzenia aranżacji w stylu rustykalnym, skandynawskim lub industrialnym.