W Centrum Handlowym Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14 nowe technologie i produkty, zaprezentują dystrybutorzy, producenci i architekci z całej Polski. Dla uczestników festiwal jest nie tylko czasem inspiracji, ale także okazją do znalezienia konkretnych rozwiązań i zastosowania ich w swoich wnętrzach. Sami organizatorzy twierdzą, że Festiwal Wnętrz to „platforma łącząca świat producentów, architektów i projektantów sztuki użytkowej z osobami aktualnie urządzającymi wnętrza swoich domów.”
Podczas festiwalu odbędą się liczne warsztaty i spotkania. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wykładach dotyczących m.in.: zastosowania techniki Virtual Reality, praktycznych porad ułatwiających pracę z projektantem czy zasad doboru kolorystki we wnętrzach.

Warsztaty poprowadzą cenieni eksperci, którzy poruszą kwestie nie tylko związane z architekturą, ale także wzornictwem użytkowym czy designem dla najmłodszych. Krakowskie Szkoły Artystyczne poprowadzą warsztat kreatywnego robienia selfie. Natomiast Justyna Mazur, która jest grafikiem-litografem, pokaże w jaki sposób nadrukować motywy roślinne i zwierzęce na tkaninę albo drewno. Ponadto każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie nadać tkaninie wzór. Oprócz tego biorące udział w festiwalu dzieci będą mogły skorzystać z warsztatu, który wprowadzi je w świat architektury wnętrz.

Wśród wystawców znajdą się: Decopanel – producent elementów z drewna oraz betonu architektonicznego, Cutyourmap prezentujące unikalne mapy dekoracyjne czy White Fox – polski producent autorskich tapet. A gośćmi tego wydarzenia będą m.in. autorka bestsellerowego poradnika „Zacznij kochać dizajn” Beata Bochińska i architekt Radosław Gajda.

Bez wątpienia jest to święto dla każdego, nawet najmłodszego miłośnika pięknych wnętrz!